Çok sayıda demokratik kitle örgütü, siyasi parti ve sendika 1 Mayıs’ta Taksim yasağını tanımayarak Taksim çevresinde eylemler yapıyor

1 Mayıs’ta Taksim’in yasaklanmasına karşı çok sayıda sendika, siyasi parti ve demokratik kitle örgütü Taksim çevresinde eylemler yapıyor. Taksim’e çıkan bütün yollar polis tarafından ablukaya alınmış durumda. Taksim Meydanı’nın 1 Mayıs alanı olduğunu söyleyip Taksim’e yürüyenlere ise polis saldırdı.

Taksim çevresindeki eylemlerde polis basının da çekim yapmasına engel oldu.

Dakika dakika Taksim eylemleri:

08.14: Taksim’e yürüyen Öğrenci Kolektifleri ve Üniversiteli Feminist Kolektif’e Ergenekon Caddesi’nde polis saldırdı. “Yiyenden, yıkandan, katledenden hesabı üniversiteliler soracak” diyen üniversiteliler gözaltına alındı.

08.05: Yine Elmadağ’dan Taksim’e yürüyen İnşaat-İş ve DİSK/Enerji-Sen üye ve yöneticilerine polis saldırdı. Enerj-Sen Genel Sekreteri Emin Atsız, kurucu Genel Başkanı Kamil Kartal ve İnşaat-İş üyeleri gözaltına alındı.

07.39: Elmadağ tarafından Taksim’e yürüyen Mücadele Birliği’ne polis saldırdı. Taksim Meydanı’nın 1 Mayıs alanı olduğunu söyleyen Mücadele Birliği üyeleri gözaltına alındı.

Güncelleniyor…

Sendika.Org

Bir Cevap Yazın