Haberler Manşet

10 Ekim Ankara Katliamı’nın yıldönümünde Gar önünde yapılmak istenen anmaya polis müdahale etti

ETELGRAF HABER-

10 Ekim Ankara Katliamı’nın yıldönümünde Gar önünde yapılmak istenen anmaya polis müdahale etti. Çok sayıda kişi darp edilerek gözaltına alındı.  DAİŞ’in bombalı saldırısı sonucu 104 kişinin yaşamını yitirdiği 10 Ekim Ankara Katliamı’nın yıldönümünde, Gar önünde yapılmak istenen anma, polis tarafından engellenmek istendi. Katliamın yaşandığı saat 10.04’te saygı duruşuyla başlayacak olan etkinliğin yapılacağı Ankara Gar önü, yüzlerce polis tarafından ablukaya alındı.  Elinde bir liste bulunduran polis, yaşamını yitirenlerin ailesi dışında kimseyi Gar önüne almayacağını söyledi. Bu duruma itiraz eden 30 kişilik bir grup, Ulaştırma Kavşağı’ndan alana girmek istedi. Gruba müdahale eden polis, çok sayıda kişiyi yerlerde sürükleyerek gözaltına aldı.  

Ankara’da, 10 Ekim 2015 tarihinde DAİŞ’in bombalı saldırısı sonucu 104 kişinin yaşamını yitirdiği, en az 500 kişinin yaralandığı katliamın üzerinden 6 yıl geçti.

6. Yıl anması için gar önüne girilmesi yine engellendi. Sadece ailelerin ve kurum temsilcilerin girmesine izin verildi.

Aileler ve kurumlar adına ortak basın açıklaması 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği (10 Ekim Der) Başkanı Mehtap Sakinci Coşgun tarafından okundu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir