Kültür Sanat Sinema Telgrafın Telleri

40. İstanbul Film Festivali’nin biletleri satışta

Telgraf Kültür sanat: İKSV tarafından ilk kez 1982 yılında bir sinema haftası olarak düzenlenen İstanbul Film Festivali, bu yıl 40. yaşını kutluyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen 40. İstanbul Film Festivali, 1 Nisan–29 Haziran tarihlerinde izleyicisiyle buluşuyor.

Dünya sinemasının en çok konuşulan örneklerinden, sinemamızın yeni yapımlarına, uluslararası festivallerde prömiyer yapmış ödüllü filmlerden klasiklere ve yeni keşiflere, aralarında efsane yönetmenlerden iz bırakan başyapıtların ve kült filmlerin de bulunduğu zengin programıyla bu yıl pandemi şartlarını da gözetmeye devam ederek nisan, mayıs ve haziran aylarına yayılıyor.

>> Festival programı için tıklayın.

>> Biletler için tıklayın.

40. İstanbul Film Festivali 1 Nisan’da festivalin çevrimiçi gösterim platformu filmonline.iksv.org’da başlıyor. Nisan ve mayıs ayları boyunca her perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günü yeni filmler gösterime girecek. Filmler 21.00’de gösterime açılacak ve 5’er gün boyunca erişime açık kalacak. 

Festivalin Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması 20-29 Mayıs’ta çevrimiçi ve pandemi koşullarına bağlı olarak sinema salonlarında gerçekleştirilecek. Festivalin Uluslararası Yarışma ile Galalar bölümlerindeki filmler, haziran ayında hem açık hava mekânlarda hem de sinema salonlarıyla çevrimiçi platformda festival takipçileri ile buluşacak.

Festival gösterimlerine kısıtlama ve uygulamaların elverdiği durumda yurtiçinden ve yurtdışından konuk yönetmen ve oyuncuların katılımı da planlanıyor.

İKSV’nin tüm etkinliklerini destekleyen Lale Kart üyeleri için bilet satış bilgileri

Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri her zamanki gibi biletlerini gönderilecek kişiselleştirilmiş bağlantı üzerinden talep edebilecekleri indirim kodlarıyla %25; Kırmızı ve Sarı Lale Kart üyeleri ise %20 oranında indirimle passo.com.tr adresinden satın alabilecek. Lale Kart üyeleri için ön satış dönemi: 29 Mart Pazartesi 10.30 (Siyah ve Beyaz Lale üyeleri), 30 Mart Salı 10.30 (Kırmızı ve Sarı Lale üyeleri)

* Bilet almadan önce web sitemiz üzerinden şifrenizi yenilemeyi unutmayın. Bu bağlantıya tıklayarak Lale Kart numaranızı girin, Şifremi Unuttum butonundan yeni şifrenizi edinin. Artık biletlerinizi öncelikli ve indirimli olarak satın alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için buradan bilet satış sayfasını inceleyebilirsiniz.

>> Festivale dair kapsamlı bilgi için tıklayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir