Haberler

5 genel seçimin 3’ünü erken veya baskın seçim yapan AKP’nin grup başkanvekili: “Erken seçim talebi koalisyonlu yılların saçmalığı”

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, erken seçim çağrılarına ilişkin “Erken seçim talebi koalisyonlu yılların saçmalığı” değerlendirmesinde bulundu.

Turan, “Türkiye’nin, koalisyonlarla zaman kaybetme, siyasi kavgalar ve yarışlar nedeniyle büyük bedeller ödediğini” söyleyen Turan, “Türkiye, bu bedellerin ödenmesine bağlı olarak tartıştı ve bir karar verdi. ‘Artık bu millet koalisyonlarla yönetilmeyi, 1,5 yılda bir seçim yapmayı değil, uzun yıllar iş yapmayı, başkanlık sisteminde olmayı daha kıymetli buluyoruz. Bu dönemde ‘erken seçim’ demek eski Türkiye’nin, koalisyonlu yılların talebi ve saçmalığı. Bu millet artık seçimle vakit kaybetmek istemiyor. Kendi partilerindeki siyasi krizleri engellemek, kendi partilerinde seçim olursa başka yere gitme ihtimali ortadan kalksın diye vekillerini tutmak için yapılan bir söylem olarak görüyorum” diye konuştu.

AKP’li yıllardaki 5 genel seçimin 3’ü erken veya baskın seçim

Ancak Turan’ın sözlerine karşın AKP döneminde toplam 5 milletvekilliği seçimi yapılırken, bunlardan sadece 2011 ve 7 Haziran 2015 seçimleri zamanında, diğer üç seçim erken ve baskın seçim olarak gerçekleştirilmişti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir