Haberler

Adliye önündeki adalet nöbeti devam eden Şenyaşarlar savcıdan görüşme talep edecek

Annesiyle birlikte adliye binası önünde adalet mücadelesini sürdüren Ferit Şenyaşar, dosya savcısından görüşme talep ettiklerini belirterek, “Bakanın dediği gibi ‘adliye kapısı adaletin kapısı mı’ yoksa zulmün kapısı mı onu göreceğiz” dedi.

MA’nın haberine göre; AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde devam ettirdikleri Adalet Nöbeti 184’üncü gününe girdi. Şenyaşar ailesi, Elazığ Cezaevi’nde 3 yıldan fazladır tek kişilik hücrede tutulan Fadıl Şenyaşar ile haftalık telefon görüşmesi yaptığı için adliye binası önüne gecikmeli olarak geldi.

“Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda annesi Emine Şenyaşar’la birlikte nöbete başlayan Ferit Şenyaşar, “Urfa Adalet Sarayı önünde annemle birlikte adalet mücadelemiz zulüm altında 184’üncü gününe girdi. Haklı bir davamız var. Bu katliam sadece bize değil vicdan sahibi herkese yapılmıştır. Adliye önünde sadece kendi ailemiz için adalet istemiyoruz. Adaletsizliğe uğrayan herkes için adalet talep ediyoruz. Türkiye’de yeni siyasi partiler kuruluyor. Bu partiler adalet, hak, hukuk getireceğiz diyorlar. Siyasi partiler insan haklarından bahsediyorsa genel başkanları gelip bir gün bizimle otursun” dedi.

“Bir kez daha dosya savcısıyla görüşmeye gideceğiz”

Anne Emine Şenyaşar’ın sağlık sorunlarının arttığına dikkati çeken Şenyaşar, “Annem sağlık sorunlarına rağmen her gün beton kaldırımda oturuyor. Bu bir zulümdür. Nöbete başladığımızdan bu yana her gün önümüzden geçen savcılarla görüşmek istiyoruz, ancak reddediyorlar. Adalet Bakanı ‘adliyenin kapısı adaletin kapısı’ demişti. Bugün bir kez daha dosya savcısıyla görüşmeye gideceğiz. Davamızla ilgili bilgi almaya çalışacağız. Bakalım, bakanın dediği gibi ‘adliye kapısı adaletin kapısı mı’ yoksa zulmün kapısını onu göreceğiz. Umarım adalet kapısı olur ve savcılar bizimle görüşür” diye konuştu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir