Ekoloji Haberler

Akbelen Ormanı’nda 3’ncü kez keşif yapıldı

MUĞLA – Akbelen Ormanı’nda 3’ncü kez bilirkişi keşfi yapıldı.

Muğla Milas ilçesi İkizköy Mahallesi’nde Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ’nin (YK Enerji) iki termik santrale kömür sağlamak için genişletmek istenen kömür madeni sahası için Akbelen Ormanı‘nda üçüncü kez bilirkişi keşfi yapıldı.

Keşif sonrası İkiziköylüler ile avukatları bölgede açıklama yaptı. Açıklamada “Akbelen için adalet” pankartı açıldı. Açıklamayı yapan avukat Arif Ali Cangı, Akbelen Ormanı’nda 3’ncü kez keşif gerçekleştirdiklerini belirterek, her seferinde ekolojik yaşamı ve haklılıklarını göstermeye çalıştıklarını aktardı.

‘AKBELEN ORMANI’NI VERMEYECEĞİZ’

Bugünki keşifte uzmanlarla birlikte Akbelen Ormanı’nda yapılmak istenilenlerin tüm boyutlarını bilirkişi heyetine gösterdiklerini söyleyen Cangı, “Görülmesi ve gösterilmesi gereken heryer görüldü, anlatılması gereken herşey anlatıldı. İkizköylüler yaşadıklarını anlattı. Hukukçular olarak bu davanın hukuki boyutunu anlattık. İkizköylüler olarak bu bölgenin bir dalını dahi vermeyeceğimizi birkez daha söyledik. Bundan sonrası bilirkişinin dürüstlüğü ve vicdanına kalmış. Akbelen ormanın korunmasına dair bir bilirkişi olmasını umut ediyoruz. Bu davayı kazanacağız. Akbelen ormanını vermeyeceğiz. Burada haklı ve meşru bir mücadele var. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi. 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir