Akbelen ikizköy direnişcilerinden gelen sese kulak ver!
12 Eylül sabahı kolluk güçlerinin hukuka aykırı müdahalesi ile iznini alarak kurduğumuz ve 2 seneyi aşkındır sürdürdüğümüz özel arazideki nöbet alanımız; içindeki çadırlarımız, konteynerimiz, tüm kişisel eşyalarımız boşaltıldı ve yerine geçici karakol kuruldu. Bu sırada tarla sahibi köylümüz de dahil olmak üzere hiçkimse alana alınmadı. Girmek isteyenlere müdahale edildi. Geceyi nöbet alanının girişindeki polis bariyerinin önünde geçirdik. Nöbeti, direnişi bırakmıyoruz.

Hiçbir hukuksal dayanağı olmayan bu işlemlere ilişkin delillerin kaybolmadan tespit edilmesi için yaptığımız başvuru kabul edildi. Akbelen nöbet alanı, yürüttüğümüz mücadele için önemli bir simge. Direnişin bundan sonraki süreci için nöbet alanına sahip çıkmak, baskıların, hukuksuzlukların karşısında hep birlikte durmak zorundayız. Direniş alanımızı terk etmemizi isteseler de gitmeyeceğiz, bu toprakları terk etmeyecek, mücadeleden vazgeçmeyeceğiz! Herkesi haklılığını ve direnişin gücü ile umudunu korumaya, Akbelen’e sahip çıkmaya, dayanışmaya çağırıyoruz. Gerçekleri hep birlikte gösterelim, umudumuzu, direncimizi birlikte koruyalım.
Biz vazgeçmedik!
Her yer Akbelen her yer direniş!
Akbelen ekoloji mücadelesinin simgesi olmuştur. Türkiye’de yaşam alanlarına karşı talan politikası devam ettiği sürece mücadele de devam edecektir.O nedenle yaşam alanlarımıza yapılan saldırılara karşı mücadele vermekten başka bir yol kalmadı.
Ekoloji mücadelesi her bölgede, her yerde direnişler ve mücadelelerle devam ediyor. Kaz dağlarından Cudi’ye , Hatay’dan Karadenize. Yakın bir tarihte Aydın’da da Menderes nehrine ölüm fermanı yazanlara karşı mücadele başlayacaktır.
Çoklu krize karşı topyekün mücadele vermek gerekiyor.Sadece ekoloji mücadelesi değil tabii ki.Birbiriyle iç içe olan sorunlar zinciri. Tarım alanları, sulak alanlar, güvenli gıda, temiz hava su, sağlıklı yaşam, yoksulluk, işsizlik bütün bu sorunlar birbiriyle iç içe..Mücadele her sorun için ve hep birlikte. Toplumsal muhalefetin artık örgütlenmesi gerekli. Tek tutunacağımız dal mücadele alanları ve direnişlerimizdir.

Birlikte olmaktan başka bir yolumuz yok.

Emine İğcioğlu1961 Aydın doğumluyum. İlk orta lise öğrenimi mi Aydın’ın Söke ilçesinde tamamladım. Yüksel öğrenimimi Erzincan Eğitim Yüksekokulu Sınıf öğretmenliğinde tamamlayarak sınıf öğretmeni olarak atandım. Sendikal mücadeleyle tanıştım ve mücadeleye Eğitim Sende görev alarak devam ettim. Daha sonra ÖDP, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi ve Halkların Demokratik Partisinde görev aldım. Halen çevre örgütlerinde çalışmalarıma devam etmekteyim.Hayvan severim.


Bir Cevap Yazın