Haberler Manşet

AKM’nin açılışını gerçekleştiren AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haziran direnişini hedef aldı

ETELGRAF HABER-

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) açılışını gerçekleştirdi.

Beyoğlu’ndaki açılışa Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahretin Altun, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gibi isimler katıldı.

Erdoğan buradaki konuşmasında Gezi eylemlerini hedef alarak, Cumhuriyet’in 98. yılında eski ve yeni Türkiye vurgusu yaptı.

“Bu eser, eski Türkiye ve yeni Türkiye fotoğrafının en belirgin şekilde görüldüğü yerdir” diyen Erdoğan ayrıca, yeni AKM binasını “muhteşem eser” olarak nitelendirdi. 

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

“*Gezi olayları sırasında o binanın (AKM) nasıl terör örgütlerinin gövde gösterisi yerine dönüştürüldüğünü unutmadık.

*Biz her zaman ve her konuda olduğu gibi, Atatürk Kültür Merkezi tartışmalarında da sözümüzü eserlerimizle ve hizmetlerimizle söyledik.

“Bu eser, eski Türkiye ve yeni Türkiye fotoğrafının en belirgin şekilde görüldüğü yerdir.

*Burada (AKM) yürütülecek her kültür sanat faaliyeti büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolunda kendi alanında atılmış bir adım olacaktır.

*Projesinden inşasına kadar her aşamasını yakından takip ettiğim bu muhteşem eserin ülkemize ve İstanbul’umuza hayırlı olmasını diliyorum. İstanbul’un fethinden beri şehre vurduğumuz mühürlerin son halkası AKM, ülkemizin kültür-sanat nabzının attığı yer olarak asırlar boyunca ayakta kalacaktır.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir