Ana Sayfa Haberler AKP’li Başakşehir belediyesi yeşil alan olarak gösterdiği araziyi satışa çıkardı

AKP’li Başakşehir belediyesi yeşil alan olarak gösterdiği araziyi satışa çıkardı

0
AKP’li Başakşehir belediyesi yeşil alan olarak gösterdiği araziyi satışa çıkardı

Atatürk Olimpiyat Stadı’nın hemen kuzeyinde yer alan ve AKP’li Başakşehir Belediyesi tarafından “Mavera Comfort” isimli konut projesinin yeşil alanıymış gibi gösterilen arazi belediye tarafından satışa çıkarıldı.

BirGün’den Seda Balmumcu’nun haberine göre, Başakşehir Belediyesi, “Mavera Comfort” konut projesinin batısında yer alan 4 parselden birini satışa çıkardı. Resmi Gazete’de yer alan ilana göre 1426 ada 9 parsel sayılı yer, 12 Ağustos’ta düzenlenecek ihale ile satılacak.

“Yeşil alan” dediler, inşaat alanı oldu

Arsa, geçen yıl yapımına başlanan, 750 konutluk “Mavera Comfort” projesinin görsellerinde yeşil alan olarak gösterilmişti. Tanıtım görsellerinde, zeytin ağaçlarıyla kaplı bir arazinin ortasında yer alan konut projesi alıcıların gözünü boyuyordu. Gerçekte çevrede ne zeytin ağacı ne de yeşil alan bulunacaktı. Doğu tarafında 20 metre genişliğinde, çift gidiş gelişli Olimpiyat Bulvarı’na dayanan konut projesinin batısındaki boş arazi de, ağaçlıklı yeşil alan olarak değil, bir başka konut inşaatı için satışa çıkarılmış oldu.

Başkan, İBB’yi eleştirmişti

AKP’li Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, geçtiğimiz günlerde gereksiz, masraflı, göz boyamaya yönelik olduğu gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) yeni yönetimi tarafından kaldırılan duvar bahçelerini eleştiri konusu yapmış, belediyenin yeni yönetimini “yeşil alanları yok etmekle” suçlamıştı. Kartoğlu, Başakşehir Belediyesi garantörlüğünde Makro ve Akyapı İnşaat ortaklığı tarafından yapılan Mavera Comfort projesinin temel atma töreninde ise şunları söylemişti:

Amacımız 24 ay içerisinde bu projeyi teslim edip vatandaşımızın keyifli ve konforlu yaşamına sunmak. Umarım bu proje örnek olur. İnşallah yenilerini de belki biz belki başka kurumlar gerçekleştirir. Buradan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here