Ana Sayfa Ekonomi AKP’li belediye başkanı ekonomik krizin faturasını halka çıkardı

AKP’li belediye başkanı ekonomik krizin faturasını halka çıkardı

0
AKP’li belediye başkanı ekonomik krizin faturasını halka çıkardı

Mersin’de AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ekonomik nedenle bir inşaat işçisinin intiharını değerlendirirken tepki çeken bir açıklama yaptı. Bu açıklama Gültak’ın eski skandallarını hatırlattı.

Gültak, intiharlara açıklama getirmek isterken, “Ekonomiyle alakalı intihar olmaz. En fakir, zavallı insan intihar eder mi? O zaman memleketin yarısının intihar etmesi gerekir” demesi ülkedeki yoksulluğu kabul ettiği yorumuna neden oldu. Gültak’ın açıklamalarına “Vicdanı rafa mı kaldırdın” diye sert tepki gösterildi.

AKP’li Gültak İzmir depreminin ardından her şeyin devletten beklenmemesi gerektiğini söylemiş ve “Cebimizden de biraz para verip sıfır bir ev alacağız. Yani her şey devlet tarafından yapılmaz, vatandaşın da biraz eğitim bilincinin olması ve oturduğu yerlere bakması gerekiyor” demişti.

Gültak’ın açıklamasının ardından Ayda’nın babası Uğur Gezgin eşinin mezarının başında “Ben de lüks yerlerde, kayalıkların olduğu yerde yaşayayım isterim ama herkesin imkanı bu kadar” açıklaması yapmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here