Haberler

AKP’li belediyelerin gri pasaport skandalı bitmiyor: 60 yaşındaki kişi boksör olarak yurtdışına gönderilmiş

Malatya’da AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nde patlak veren gri pasaport skandalında yeni detaylar ortaya çıktı. 3 yaşındaki çocuğun “çevreye duyarlı birey” olması için, 55-60 yaşındaki kişilerin de “boksör” olarak gripasaportla yurt dışına gönderildiği belirlendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin yurt dışına gri pasaportla gönderdiği kişilerin geri dönmemesiyle patlak veren skandala ilişkin yeni bilgiler açıkladı. “Giden kişi sayısına bakınca ortada milyonlarca liralık bir suç gelirinden söz edebiliriz” diyen Ağbaba, 3 yaşındaki bebeğin çevreci duyarlılık kazanması için, 55-60 yaşındaki insanların da boksör olarak gri pasaportla çıkarıldığını söyledi.

“AKP dünya tarihine geçti”

AKP’nin dünya tarihine geçtiğini kaydeden Ağbaba, “AKP dünya tarihine geçti! Dünyada hiç kimsenin aklına gelmeyen, hiçbir kaçakçının düşünüp bulamadığı bir yöntem geliştirerek ‘gri pasaportla’ insan kaçırdılar. Almanya’da savcılar bile şaşırdı. Çok ilginç örnekler var” dedi.

Ağbaba’nın Twitter hesabındaki mesajları şöyle devam etti:

Minik yavrumuz henüz 3 yaşında. Korgan Belediyesi, “çevreye duyarlı birey” olsun diye daha bebekken yurt dışına kaçırıyor. Malum, ağaç yaş iken eğilir. Alman savcı, 3 yaşında diye H. T’ye soruşturma dahi açamadı. Savcı ne yapsın, AKP’nin çevre aşkına alışık değil.

Kandıra Belediyesi 60 yaşında boksör göndermiş

Belediyemiz geçen yıl Kasım ayında Hollanda’ya kick boks takımı yolluyor. Buraya kadar sorun yok. Tek sorun giden “boksörlerin” 55-60 yaş ortalamasında olması. Elbette sporun yaşı yok ama giden hiç kimsenin Kocaeli’nde yaşamadığını da düşününce.. İlginç..

Mehter takımı geri dönmemiş

Bu belediyemizin de “yerli ve milli” duyarlılığı çok yüksek. Avrupa’nın değişik kentlerine mehter takımı yolluyor. Mehter dediğin 2 ileri 1 geri. Bunlarda hep ileri. Gidenlerin üçte ikisi dönmüyor. İşin garip yanı, belediyenin mehter takımı da yok.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir