Ana Sayfa Haberler AKP’li Halil İbrahim Yıldız’ın adamları tarafından katledilen Şenyaşar ailesinin davasında savcı 8. kez değişti

AKP’li Halil İbrahim Yıldız’ın adamları tarafından katledilen Şenyaşar ailesinin davasında savcı 8. kez değişti

0
AKP’li Halil İbrahim Yıldız’ın adamları tarafından katledilen Şenyaşar ailesinin davasında savcı 8. kez değişti

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP’li İbrahim Halil Yıldız, Urfa’nın Suruç ilçesinde uzun silahlı kişiler eşliğinde seçim çalışmaları yaparken kendisine tepki gösteren esnafa beraberindeki akrabalarıyla beraber uzun namlulu silahlarla saldrmış ve Şenyaşar ailesinden 3 kişiyi katletmişti.

Katliamın ardından açılan davada, davanın savcısı sekizinci kez değiştirildi.

Bugüne kadar neler yaşandı?

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre; AKP MYK Üyesi ve Urfa Milletvekili Adayı İbrahim Halil Yıldız, Urfa’nın Suruç ilçesinde uzun silahlı kişiler eşliğinde seçim çalışmaları yaparken esnafın tepkisiyle karşılaştı. Çarşı esnafının yoğun tepkisi üzerine AKP’li Yıldız’ın adamları kaleşnikof da dahil silahlarla esnafa ateş etmeye başladı.

Yıldız’ın yanında bulunanlar Şenyaşar ailesine aitdükkandaki “yeşil sarı kırmızı” renkli ürünleri göstererek, “Sen o zaman bu bez parçalarını ve paçavraları kaldır” deyince tartışma kavgaya dönüştü. Olay sırasında Yıldız’ın yanındakiler Şenyaşar soyadlı esnafı bıçakla yaraladı. Yıldız ve yanındakiler olay yerinden ayrılırken Şenyaşar ailesinden olduğu iddia edilen bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. İddiaya göre İbrahim Halil Yıldız’ın kardeşi bu sırada hayatını kaybetti. Her iki gruptan 9 kişi de yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırıldı. Daha sonra İbrahim Halil Yıldız’ın yakınları hastaneye giderek Şenyaşar ailesinden yaralı iki kişiyi öldürdü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here