Haberler

AKP’li Şırnak Belediyesi: “Oyu kime verdiyseniz, onlar yolunuzu yapsın”

AKP’li Şırnak Belediyesi AKP’li ve HDP’li mahalleler arasında ayrım yapıyor. AKP’ye oy vermeyen vatandaşlara hizmet ulaştırılmadı.

MA’da yer alan habere göre, AKP’li Şırnak Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi’nde 2 ay önce yol çalışması başlattı. Çalışma kapsamını ikiye ayıran belediye, mahallenin bir kısmının yollarını yapmadı.

Getirdikleri parkeyi geri götürdüler

Mahallenin yukarı bölümünde bulunan 20’ye yakın evin yolunu yapmak kazı çalışması yapan belediye, yollara döşenmesi için getirdiği parke taşlarını geri götürdü. Yapımı yarıda bırakılan yollarda açık bırakılan rögar kapakları da tehlike saçıyor. Yollarının yapımı durdurulan mahalle halkı, çifte standarda tepki gösterdi.

Mahalleli Berivan Salğucak, Şırnak Belediyesi’nin AKP yönetimine geçmesiyle halk arasında çifte standart uygulandığını belirterek, “Mahallenin aşağısında bulunan evlerin yolları yapılmış. Ama bizim yollarımızı yapmıyorlar. Belediye ayrımcılık yapıyor. Bizim oturduğumuz mahalleye hizmet getirmiyor. Mahallelinin belediyede yaptığı görüşmede bizimkilere ise ‘Siz HDP’lisiniz yollarınızı yapmayacağız, kime oy vermişseniz, onlar gelip yapsın’ demiş. Belediyenin bir an önce bu ayrımcı tutumdan vazgeçmesi gerekiyor. Herkese eşit şekilde hizmet vermesi gerekiyor” dedi.

Kanalizasyon bile yapmamış

AKP’nin bu kutuplaştırıcı hizmet anlayışından vazgeçmesi gerektiğini belirten Ayfer Yılmaz, “AKP mahallede ayrımcılık yapıyor. Mahalleyi 2 parçaya böldüler Hizmet vermesi notasında birçok kez dilekçe verdik. Ama bir türlü belediyeden bize bir dönüş olmadı. Örneğin aşağı mahallede bulunan evlere kanalizasyon sistemi yapılmış ama burada halen birçok evin kanalizasyonunu yapmamış. Burada yapılan kanalizasyonların kapağını da açık bırakmışlar. Çocuklarımız tehlike saçan bu kuyulara düşse kim hesap verecek? Yollarımız hâlâ yapılmadı. Kışın çocuklarımız bu çamurlu yoldan okula gidip geliyor” diye konuştu.

Duruma tepki gösteren kadınlardan Mariya Başkurt ise şu ifadeleri kullandı: “Yıllardır yol sorunu yaşıyoruz. AKP’lilere yol var, bize yok. Sadece yandaşlarına yol ve hizmet götürüyor. Şırnak Belediyesi’nin bu yanlış tutumunu asla kabul etmiyoruz.”

Yol yapımında AKP’li olmayanlara hizmet vermeyen Şırnak Belediyesi, halka “Oyunuzu kime verdiyseniz, onlar yolunuzu yapsın” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir