Haberler

AKP’li Zeytinburnu Belediyesi gezi turu için yandaş şirkete 1 milyon 546 bin TL ödedi

AKP’li belediyelerin yandaşlara verdikleri ihalelerin sonu gelmiyor. AKP’li Zeytinburnu Belediyesi’nin, Çanakkale’de Şehitlik Ziyaretleri ve Kültür Gezileri Organizasyonu İşi’ni, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi, eski Beykoz AKP İlçe Başkan Yardımcısı ve AKP’den Beykoz Belediyesi başkan aday adayı olan Ali Bilir aldı.

BirGün’den Filiz Gazi’nin aktardığı haberinde yer alan bilgilere göre, Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre Zeytinburnu Belediyesi, 18 Ağustos’ta “Çanakkale Şehitlik Ziyaretleri ve Kültür Gezileri Organizasyonu İşi” ihaleye çıktı. Bilir Turizm ve Danışmanlık’ın teklifi geçerli sayıldı. Şirketle AKP’li belediye arasında tam 1 milyon 546 bin TL’lik sözleşme imzalandığı açıklandı.

2014 yılından itibaren 82 ihale aldı

Şirketin 2014 yılından bugüne kadar kamudan toplam 82 ihale aldığı biliniyor. Bu 82 ihalenin toplam bedeli 97 milyon TL. Bilir, Haziran ayında, İstanbul’da AKP’li Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin 2.5 milyonluk organizasyon ihalesini de almıştı. Aynı ismin 2019 yılında AKP’li Başakşehir Belediyesi’nden aldığı ihale, CHP’li meclis üyelerince hazırlanan rapora yansımıştı. Belediyenin kültür ve sosyal işler müdürlüğünün, sosyal ve kültürel etkinlikler için açtığı ihaleye dört firma katılmış ve düşük teklif veren şirketler elenmişti. Raporda, elenen şirketlerle arasında 2 milyon TL’nin üzerinde bir fiyat farkı olmasına rağmen ihalenin Bilir Turizm Şirketi’ne verildiği anlatılmıştı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir