Ana Sayfa Haberler AKP’nin hedefindeydi: İBB’nin halk ekmek büfesi yakıldı!

AKP’nin hedefindeydi: İBB’nin halk ekmek büfesi yakıldı!

0
AKP’nin hedefindeydi: İBB’nin halk ekmek büfesi yakıldı!

Uzun zamandır AKP’li belediyelerin halka ucuz ekmek sağladığı için hedef gösterdiği halk ekmek büfelerinden biri dün gece Bakırköy’de ateşe verildi. Yangın, Kartaltepe Mahallesi’nde Olgunlar Sokak’taki İBB’ye ait Halk ekmek büfesinde saat 03.00 sıralarında meydana geldi. Kapalı olan halk ekmek büfesinde çıkan yangını gören çevredeki yurttaşlar, itfaiyeye ihbarda bulundu.

DHA’nın haberine göre olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yanan büfeye müdahale etti. Yangın sonrası halk ekmek büfesi tamamen kullanılamaz hale geldi.

Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü MOBESE kamera kayıtlarının izlenmesi sonucu kimliği belirsiz bir kişinin büfe içerisine girdiği, burada bir müddet kaldığı, çıktıktan kısa bir süre sonra büfeden alev ve duman çıktığının görüldüğü aktarıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun yangınla ilgili açıklama yaparak, “İstanbul İtfaiyemizin raporuna göre Bakırköy’deki Halk Ekmek büfemiz MOBESE kayıtlarında tespit edildiği üzere kimliği belirsiz kişiler tarafından dün gece yakılmıştır. Sabotajcıların tespiti için çalışmalar devam ediyor” dedi.

İBB’ye ait halk ekmek büfeleri uzun zamandır AKP’nin hedefindeydi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here