Ana Sayfa Haberler Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan’a Ulaş Bardakçı ve Deniz Gezmiş’i andığı için dava açıldı

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan’a Ulaş Bardakçı ve Deniz Gezmiş’i andığı için dava açıldı

0
Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan’a Ulaş Bardakçı ve Deniz Gezmiş’i andığı için dava açıldı

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan sosyal medyadan yaptığı açıklamada Ulaş Bardakçı ve Deniz Gezmiş’i andığı için hakkında dava açıldığını duyurdu.

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, 19 Şubat 2016’da Ulaş Bardakçı’nın ölüm yıldönümü olması sebebiyle yaptığı haber paylaşımı ve 28 Şubat 2021’de Deniz Gezmiş’in doğum günü olması sebebiyle yayımladığı anma mesajından dolayı hakkında suçu ve suçluyu övme suçundan dava açıldı.

“Hukuki açık arıyorlar”

Kendi Twitter hesabından duyuran Balkan, kendisine bu konu üzerinden “terörist” diyemeyen demokrasi ve hukuk düşmanı iktidar yanlısı memurların hukuki açık aradıklarını ifade etti. Balkan ayrıca iddianameyi hazırlayan Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın durumu Antalya Barosu Başkanlığı yerine Türkiye Barolar Birliği’ne bildirildiğini de belirtti.

Balkan, yapılan paylaşımlarını suç olarak görmediğini belirterek “Yüreğiniz yetiyorsa duruşmaya gelin de size hukuk ve tarih dersi verelim” dedi.Balkan’ın Twitter hesabından paylaştığı ifadeler şöyle:

“Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 19 Şubat 2016’da T24’te yayınlanan “Ulaş Bardakçı 44 yıl önce bugün öldürüldü: THKP-C’nin kutup yıldızı” başlıklı haberi retweet ettiğim, yine aynı tarihte “Rasih Ulaş Bardakçı… 19 Şubat 1972… Unutmayız…”, 28 Şubat 2021’de “Herkesin bir Deniz’i olmalı! #Deniz Gezmiş #28Şubat1947 #iyikidoğdunDeniz” yazdığım için hakkımda suçu ve suçluyu övme suçundan dava açılmıştır. Heyecanla duruşmayı bekliyorum. Demokrasiye, hukuka ve yargıya dair konuşacağız. Asla korkutamazsınız!

Bana Deniz Gezmiş ve Ulaş Bardakçı’yı andığım için terörist diyemeyen demokrasi ve hukuk düşmanı bazı cübbeli memurlar hukuki manevra yapıyor. Hiç gerek yok. Biz esaslı ve samimi insanlarız. Yüreğiniz yetiyorsa duruşmaya gelin de size hukuk ve tarih dersi verelim.

Beni suçlu gören ve hakkımda iddianame duzenleyen Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, durumu Antalya Barosu Başkanlığı’na değil, TBB’ye bildirmiş. Hukuk cahili misiniz, perde arkasını deşelim mi?Biz Avukatız. Saraylar, saltanatlar tanımayız!

Bu gece için son söz:
Oğlum ismini Ulaş Bardakçı’dan aldı.
Antalya Cumhuriyet Başsavcısı, beni bununla mı korkutacaksın?!
Vız gelir, tırıs gidersiniz.
Duruşmaya bekliyorum…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here