Haberler Manşet

Bahçeli, Kavala davasının akıbetine yön verdi

MHP lideri Devlet Bahçeli, “Anayasa Mahkemesi hainlerle yan yanadır ve kapatılmalıdır, Kavala önce cezasını çekmeli, sonra vatandaşlıktan çıkarılmalı, ardından ülkeden gönderilmelidir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli’nin hedefinde Anayasa Mahkemesi, Osman Kavala ve yaptıkları çağrı ile Türkiye’nin gündemine oturan 10 ülkenin büyükelçisi vardı.

Konuşmasına rejim ile hükümet sisteminin aynı şey olmadığını söyleyerek başlayan Bahçeli, “Türkiye’de rejimin adı Cumhuriyet’tir, sistemin adı ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir” dedi.

‘Kılıçdaroğlu devlete kazan kaldırmıştır’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sert ifadelerle yüklenen ve devlete kazan kaldırdığını söyleyen Bahçeli, “Sistem krizine oynayan, suyu bulandırarak devleti ve milleti aciz düşürmek için fırsat kollayanlar, cumhuriyetin ana sütunlarını yıkmak isteyen muhbirlerdir. Kılıçdaroğlu’na kim ne söylüyorsa yanlış söylüyor, kılavuzlarını ve akıl hocalarını gözden geçirmesine bize göre yarar vardır. Türkiye’de demokrasi yok demek egemenliğin yegane sahibi Türk milletine en ağır hakaret, en soysuz suçlamadır. Kılıçdaroğlu ya bilerek ya da cehaletinin oyununa gelerek hem devlete hem millete adeta kazan kaldırmıştır” şeklinde konuştu.

‘Kavala, Soros’un kuryesidir’

Osman Kavala’nın serbest bırakılması için çağrı yapan 10 ülkenin büyükelçilerinin, Kavala’nın avukatlığına soyunduğunu ileri süren Bahçeli, “Kavala, Soros’un kuryesidir, Gezi’nin kışkırtıcısıdır. Kavala şüpheli ve şaibeli bir kişidir. Gezi olaylarına bir park ötesinde anlam ve misyon yüklenmesinde aktif pozisyon üstlenen, bu amaçla sivil toplum kuruluşlarına insan sağlayan açık toplum vakfının Türkiye piyonu bu şahıstır” ifadelerine yer verdi.

‘Anayasa Mahkemesi kapatılsın’

Osman Kavala kararı üzerinden Anayasa Mahkemesi’ni de hedef alan ve kapatılması çağrısı yapan Bahçeli, şunları dile getirdi:

Kavala, 18 Ekim 2017’de İstanbul’da yakalanmıştır. 29 Aralık 2017’de Anayasa Mahkemesi’ne başvuru yapmıştır. Anayasa Mahkemesi öyle bir hale gelmiştir ki nerede bir hain varsa, onlarla yan yanadır. Hem canımızı alıyorlar hem de paramızı alıyorlar. Anayasa Mahkemesi kapanmasın da terörle mücadeleye sünger mi çekilsin. Demirtaş, Kavala davalarında hak ihlali var diyen sözde hainler gelsinler külahıma anlatsınlar. Bir başka önemli konu da teröre yardım ve yataklık yapan milletvekillerinin tezkerelerinin süratle görüşülmesidir.

Kavala ilgili önerimiz şudur. Bu Soroşçu’nun mahkemesi karara bağlanır, hüküm verilirse önce cezasını Türkiye’de çekmesi sonra da vatandaşlıktan çıkarılarak 10 büyükelçiden birisinin ülkesine gönderilmesi milli bir zarurettir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir