Haberler

Bakan Pakdemirli’nin danışmanları organize suç örgütü gibi

Türkiye’de son dönemde yaşanan orman yangınlarının ardından havadan müdahalelerin yetersiz kalması ve yaptığı açıklamalarla eleştirilen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bu kez de danışmanlarıyla gündeme geldi. 49 danışmanla görev yapan Pakdemirli’nin 2 danışmanının toplam 111 suç kaydığı olduğu belirtildi.

Sözcü’den Hayatı Arıgan’a konuşan bir AKP’li, Pakdemirli’nin danışmanlarından Arif Barata’nın 47, Metin Çamlı’nın ise 64 suç kaydının olduğunu iddia etti. Metin Çamlı’nın resmi belgede sahtecilikten 1 yıl hapis yattığı, Arif Barata’nın da “ihaleye fesat karıştırmak ve hırsızlıktan” cezaevine girdiği ve “adam öldürmeye teşebbüs”ten yargılandığı ifade edildi.

Yargılama devam ediyor

AKP’li kaynak Arif Barata hakkındaki yargılamaları şöyle sıraladı: “İhaleye fesat karıştırmak suçundan 9 ay cezaevinde kaldı. Hırsızlık suçundan 3 buçuk ay ceza aldı. Kamu görevlilerini tehdit, yaralama suçundan 4 ay ceza yedi. Özel hayatın gizliliği ve adam öldürmeye teşebbüs suçundan halen yargılamaları devam ediyor.

Sema Ramazanoğlu da konuştu

Öte yandan Arif Barata hakkında AKP’li eski Bakan Sema Ramazanoğlu’nun da arsa alımı konusunda şikayetçi olduğu öğrenildi. Ramazanoğlu, Barata hakkında şöyle konuştu:

Bu benim şahsi meselemdi. Ortak tanıdığımız, güvendiğim insanlarla sorunumu çözdüm. Ama bu şahıs sıkıntılı birisi. Çok doğru bir insan değil. Bu tür insanlar her türlü kanalı, her türlü şeyi deneyerek bir yerlerde yer edinmeye çalışıyorlar. Orman bakanımız da bazı şeylerin farkındadır. Sonuna kadar olmayan yetkilerini, olamayan haklarını kullanmak konusunda sonsuz cüretkar insanlardır.

Çamlı 1 yıl hapis yatmış

“Et-süt” ve “damızlık” birliklerini yöneten danışmanlardan Metin Çamlı’nın ise resmi belgede sahtecilik suçundan 32 dosyasının bulunduğu, ihale yasaklısı ve ömür boyu kamu haklarından yasaklı olduğu ifade ediliyor. Çamlı’nın bir yıl cezaevinde yattığı da ortaya çıktı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir