Eğitim Haberler

Bakan Selçuk açıkladı: “40 yaş üstü eğitim çalışanlarına aşı açıldı”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 40 yaş üstündeki öğretmenler ve okul çalışanları için aşı randevularının açıldığını duyurdu.

Ziya Selçuk Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Meslektaşlarımız için öncelikli Kovid-19 aşı uygulaması sürüyor. Bugün 40 yaş üzeri tüm öğretmenlerimiz ve okul çalışanlarımızın aşı randevuları açıldı.Şu ana kadar 752 bin 600 mesai arkadaşımız için aşı olma imkânı sağlandı. Randevularınızı e-Nabız’dan alabilirsiniz. Sağlıkla…” ifadelerini kullandı.

Bakan 24 Şubat’ta aşı olmuştu

Bakan Selçuk, 24 Şubat’ta kameralar karşısında aşı olup öğretmenlere aşı sürecinin başladığını duyurumuş fakat o tarihten sonra geçen zaman süresince öğretmenlerde aşılanma oranının çok düşük olduğu kamu oyuna yansımıştı.

Bakan Selçuk daha önce yaptığı açıklamalarda köy öğretmenlerinden başlanarak yüz yüze ders yapan 8. ve 12. sınıf öğretmenlerinin aşılanacağını söylemiş fakat bu da gerçekleşmemişti.

40 yaşın altındakiler için durum belirsiz

Salgın nedeniyle hayatını kaybeden eğitim emekçisi sayısı gün geçtikçe artarken, bakanlık aşılama sürecinde sadece 40 yaş üzerindeki öğretmenler ve okul çalışanları için randevu açılacağını duyurdu. Diğer eğitim emekçileri için aşı randevularının ne zaman açılacağı ise henüz bilinmiyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir