Ekoloji

Baskınlar Validebağ gönüllülerini yıldırmadı: Direniş devam ediyor

İstanbul Üsküdar Belediyesi’nin “Validebağ Korusu Düzenleme ve Rehabilitasyon Projesi”ne Koru’nun ekolojik yapısının bozulacağı gerekçesiyle karşı çıkan Validebağlıların direnişi sürerken, belediye çalışanları polis eşliğinde koruya sabah 6.30 saatlerinde baskın düzenledi. 1 derece sit alanı olan koruya koruma kurulu onayı olmadan hiçbir çalışmaya izin vermeyeceklerini söyleyen direnişçiler iş makinalarına izin vermek istemeyince belediye çalışanları tarafından darp edildi.

Koruyu korumak için direnişte olan yaşam savunucularının çağrısına kulak veren validebağlılarda belediyenin yaptığı hukuksuzluğu duyunca Validebağ Korusu’nu savunmak için direniş alanına geldi. Yaşam savunucularının korunun kapısında nöbeti sürerken destekçi birçok milletvekili, siyasetçi ve çevrecinin de alanda bekleyişi devam ediyor.

Koruyu ranta açmak istiyorlar

AKP’li Üsküdar Belediyesi ilçede bulunan ve birinci derece doğal sit alanı niteliği taşıyan Validebağ Korusu’nu ranta açmayı hedefliyor. “Validebağ Korusu Düzenleme ve Rehabilitasyon Projesi” adı altında oluşturulan imar planına karşı Validebağlılar aylardır direnişlerini sürdürüyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir