Haberler

Bilal Erdoğan, TÜGVA skandalı ile ilgili ilk kez konuştu: Kıskananlar çatlasın

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, yönetiminde olduğu TÜGVA ile ilgili yayımlanan belgeler hakkında ilk kez konuştu. Erdoğan, “Kendini anlatmaktan aciz bir taraf her türlü melanete sarılıp, insanlara iftira atıyor, ithamda bulunuyor, hakaret ediyor, saydırıyor” dedi.

AA’daki habere göre; Bilal Erdoğan, Çorum Belediyesi’nce inşa edilen Türkiye’nin ilk oba konseptli gençlik kampının açılışını gerçekleştirdi.

“Onlar kıskançlıktan çatlasın”

Erdoğan kendisini karşılayan öğrencilere, “TÜGVA ile uğraşıyorlar, neden biliyor musunuz?” diye soran Erdoğan, “Siz TÜGVA’da karışık kuruşuk, abuk sabuk bir şey yapıyor musunuz? Niye uğraşıyorlar sizinle? Niye işlerine gelmiyor? Kıskanıyorlar değil mi? O zaman daha da başarılı olun. Onlar da kıskançlıktan çatlasın” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de kutuplaşma diye bir şey çıkartıldığını ileri süren Erdoğan, şunları dile getirdi:

“Vahdet inancının mirasçılarıyız, o vahdet inancını bozmaya yönelik bir iş bu kutuplaşma. ‘İnsanlık dinler olursa gelişemez’ diye bir inanış vardı. Bu dönem dünyada geride kaldı. Artık inananların inancına, inanmayanların da inanmamasına saygı duyma dönemine girildi. Ancak Türkiye’de o pozitivist akımın etkisinde, kendi karanlıklarını aydınlık sanan bir kesim kaldı. Bunlar hala inandığınız zaman, bir Allah’a kul olduğunuz zaman gelişemeyeceğinizi, büyük işler yapamayacağınızı düşünüyorlar. Kendileri yapamıyorlar ya, herkesi kendileri gibi sanıyorlar.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir