Haberler Manşet

Birçok kentte ev baskınları: Yüzde 90 engelli yurttaş gözaltına alındı

Diyarbakır, Van ve Kızıltepe’de yapılan ev baskınlarında, çok sayıda kişi gözaltına alındı. Van’da yapılan ev baskınında, yüzde 90 engelli Mehmet Şerif Demirağaç gözaltına alındı.  Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sabah saatlerinde Özgür Kadın Hareketi (Tevgera Jinên Azad- TJA) aktivisti Hacire Tanırgan’ın evine polisler tarafından baskın yapıldı. Baskın sırasında evin kapısı kırılırken, Tanırgan’ın Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi. Tanırgan’ın Diyarbakır’a götürüleceği belirtildi.

  VAN’DA 4 GENÇ GÖZALTINA ALINDI 

Van’da polis, sabah saatlerinde birçok adrese baskın yaptı. Evlerde yapılan aramanın ardından Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Gençlik Meclisi üyeleri Arjin Tuncer, Ferhat Azan, Rojin Varhan ve yüzde 90 fiziki engelli Mehmet Şerif Demirağaç gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar, Van İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

 DİYARBAKIR 

 Diyarbakır’da da çok sayıda eve polislerce baskın yapıldı. Yapılan baskınlarda HDP Gençlik Meclisi üyeleri Diyar Sincar ve Nurullah Özgün ile Şehmus Doku ve Mazlum Kardaş gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen 4 kişi, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir