İnsan Hakları Muhalefet

Bireysel Silahlanmaya Hayır Platformu Başkanı Bülent Çavuş, Süleyman Soylu’ya seslendi ”Benim oğlumu kim vurdu?”

ETELGRAF-

Gazeteci Bülent Çavuş’un Gazi Mahallesi’nde maganda kurşunuyla vurulduktan sonra felç kalan 17 yaşındaki oğlu Ahmet Emre Çavuş, 2 yıl süren tedavisinin ardından 2017’de yaşamını yitirdi. Aradan geçen 6 yıla rağmen oğlunun katillerinin bulunmamasına tepki gösteren Bülent Çavuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenerek “6 yıldır sesimi duyurmaya çalışıyorum. Bir gün bizim sesimizi duyup sormadınız ‘Sizin derdiniz nedir?’ diye. Benim oğlumu kim vurdu?” dedi.

17 yaşındaki Ahmet Emre Çavuş, İstanbul’un Sultangazi ilçesindeki Gazi Mahallesi’nde 2 Ağustos 2015 akşamı, arkadaşlarıyla yolda yürüdüğü sırada nereden geldiği belli olmayan bir kurşunla boynundan yaralandı. Omuriliği zedelenen genç çocuğun, vücudunun yüzde 99’u felç kaldı. İlk 7 ayı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yoğun bakım ünitesinde olmak üzere 2 yıl tedavi gören Çavuş, 2017’de yaşamını yitirdi.

Bireysel Silahlanmaya Hayır Platformu Başkanı ve gazeteci Bülent Çavuş, aradan geçen 6 yıla rağmen oğlunun katillerinin bulunmamasına isyan ederek, “Artık yeter, Ahmet Emre’nin mezarında rahat uyuması için bize bunu yapan veya yapanların bulunmasını istiyoruz” dedi. 

“AHMET EMRE’Yİ KİM VURDU?”

Tek isteklerinin, Ahmet Emre’yi vuranların yakalanarak adalet önüne çıkarılması olduğunu belirten Bülent Çavuş, şöyle konuştu:

“Ahmet Emre Çavuş, 2015 yılında yolda yürürken bir maganda kurşunu ensesine geldi, felç kaldı. 2 yıl 11 gün hastanelerde yaşam mücadelesi verdi. 2017 yılında hayata gözlerini yumdu. Ahmet Emre’den sonra 6 yıldır adalet mücadelesi veriyoruz.

Biz de bu devletin birer evlatlarıyız. Annesi, ben, kardeşi, Ahmet Emre’ye bunu yapanın bulunması için 6 yıldır hayatımızı buna adadık. Tek istediğimiz Ahmet Emre’ye bunu yapanların bulunması. Bu mermi nereden geldi, oğlumuz 17 yaşındaydı hayata gözlerini yumdu.

Sayın İçişleri Bakanım, ben 6 yıldır sesimi duyurmaya çalışıyorum. Bir gün bizim sesimizi duyup sormadınız ‘Sizin derdiniz nedir?’ diye. Devlet büyüklerine sesleniyorum, bizim gibi binlerce insan var. Benim oğlumu kim vurdu? Maganda kurşunu dediğimiz kurşun nereden geldi? Kim sıktı?

17 yaşındaki Ahmet Emre Çavuş, gencecik yaşında hayata gözlerini yumdu. Özel günlerde, doğum gününde mezarına gittiğimizde tek yaptığımız şey mezar taşına sarılıp ağlamak. Artık yeter, Ahmet Emre’nin mezarında rahat uyuması için bize bunu yapan veya yapanların bulunmasını istiyoruz.

Ahmet Emre’yi kim vurdu? Yeter, Ahmet Emre’ler ölmesin. Yeni anneler ağlamasın. Bizim tek istediğimiz var, Ahmet Emre’ye bunu yapanların bir an önce yakalanması ve adalet önüne çıkarılması.”

Haber-DİLAN AYIRKAN

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir