Haberler

Bitlis’in Ahlat ilçesinde kaza: “11 yaşındaki çocuğu öldürüp kaçan araç, kolordu komutanının makam aracı” iddiası

Bitlis’in Ahlat ilçesinde aşırı süratli bir araç 11 yaşındaki İbrahim Kırtay’a çarparak ölümüne sebep oldu. Otomobilin 9’uncu Kolordu Komutanı Erhan Uzun’un makam aracı olduğu iddia edildi.

Duvar’dan Sinan Aygül’ün haberine göre; Ahlat’ın Tunus Mahallesi’nde meydana gelen kazada, Malazgirt Meydan Savaşı’nın 950’nci yıldönümü etkinliklerine katılmak için Bitlis’in Ahlat ilçesine giden 3’üncü Ordu’ya bağlı 9’uncu Kolordu Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun’a ait makam aracı olduğu öne sürülen sivil plakalı askeri bir araç evinin önünde oynayan 11 yaşındaki İbrahim Kırtay adlı çocuğa çarptı. Konvoy halinde süratli seyreden aracın çarptığı Kırtay, kaza yerinde vefat etti.

Dede Kırtay: Amcası aracı durdurmak için kaputuna tutundu ama yine de durmadı

Aracın çok süratli olduğunu söyleyen İbrahim Kırtay’ın dedesi, Ahlat Belediye Meclisi’nin HDP’li üyesi Bahattin Kırtay “Torunum evinin önündeydi, yol hemen evin önünden geçiyor. Çok süratli gelen bir konvoydaki sivil plakalı askeri araç çarptı. Hızlı bir şekilde çarptı araç, amcası aracı durdurmak istediği için önüne atlayıp kaputuna tutunuyor ama araç yine durmuyor, jandarma komutanlığı önüne kadar durmuyor. Aracın etkinlikler için gelen 9’uncu Kolordu Komutanı’nın makam aracı olduğunu öğrendik. Adil bir soruşturma yürütülmesini, sorumluların gereken cezayı almasını bekliyoruz” dedi.

Avukat Demir: Durma girişiminde bulunmamış, lastik izi yok

Ailenin avukatı Cemal Demir ise sürecin adli ve idari yönden takipçisi olacaklarını belirtti.

Demir, “Kaza mahalline gidip incelemede bulunduk, görgü tanıkları aracın süratli olduğunu söylüyorlar. Çarparken durma girişiminde bulunmamış muhtemelen zira yolda herhangi lastik izi yoktu. Soruşturmayı yürüten savcılık delilleri toplamış, biz de tanıkların dinlenmesi talebinde bulunduk. Süreci hem adli hem idari yönden takip edeceğiz” diye konuştu.

Öte yandan konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama henüz yapılmadı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir