Muhalefet Sendikalar

BTS’nin sürgün ve baskılara karşı eylemi 45’inci haftasında

etlgraf haber-

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası’nın (BTS), üyelerinin sürgün edilmesi ve baskıya maruz kalmasına karşı başlattığı oturma nöbeti 45’inci haftasında. Sendika üyeleri, Alsancak Garı önünde bir araya gelerek açıklama yaptı. Açıklamaya Haber-Sen üyeleri, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) bileşenleri ile siyasi parti temsilcileri katıldı.

‘ÜÇ MAYMUNU OYNAMAMIZ İSTENİYOR’

BTS İzmir Şube Başkanı Erdal Akyol, sendikaların emek mücadelesini, ülkenin demokrasi ve bağımsızlık mücadelesinden ayrı tutmak isteyen zihniyet ve uzantılarının, sendikacılık yapmalarını değil “üç maymunu” oynamalarını istediğini söyleyerek, “Bizler, sendikalarımızı baskılara, soruşturmalara, tahkikatlara, sürgünlere, işten çıkarmalara inat var ettik. Bu tür baskılar bizi yıldırmayacaktır. Bugün baskılar karşısında yılmadığımız için, nice zorluklara rağmen kamu çalışanlarının taleplerini, barış içinde, eşit ve özgür bir ülkede yaşama özlemlerini savunduğumuz için Konfederesyonumuz, KESK bileşenlerine üye yüz binlerce kamu emekçisinin vicdanını temsil ediyor” dedi.

Akyol, çalışma koşullarının kötüleştirilmesine ve halkın güvenli bir kamusal ulaşım hakkına kavuşmasındaki engellere karşı mücadeleden bir adım geri atmadan yollarına devam edeceklerini belirtti. 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir