Dergi Haberler Kitap

BU KİTAPLARI OKUMAK YASAK!

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü, Ceylan Yayınları’ndan çıkan “Kadın Devrimi” ve “Suruç’ta Kalanların Dilinden Kobanê’ye Gitmek” isimli kitapların toplatılmasına karar verdi

26 TEMMUZ 2022

bianet’in haberine göre İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü; Ceylan Yayınları’ndan çıkan Kadın Devrimi ve Suruç’ta Kalanların Dilinden Kobanê’ye Gitmek adlı kitapların toplatılmasına karar verdi. Savcılık ilgili kararı 19 Temmuz’da kabul etti.

Karara ilişkin Ceylan Yayınları’nın Twitter hesabından 25 Temmuz’da bir açıklama paylaşıldı. Açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü’nün, Suruç katliamının yıldönümünden bir gün önce, 19 Temmuz’da toplatma kararı talebini savcılık anında kabul ederek kitaplarımı hakkında toplatma kararı verdi!

Güvenlik güçleri, savcılık nasıl hazırlıklıysa, odağına Suruç’un yıldönümünü yerleştiriyorsa, bu, elbette ki her yıl olduğu gibi 20 Temmuz 2022’de de Suruç’u anma programlarına olanca şiddetiyle direnen gençlerin filize durmasındandır. Bu direnişin devam edeceğine inancımız tam, gücümüzü, yayıncılık adına ilkelerimiz ve cesaretimizi besleyen de bu inançtır. Tüm gücümüzle bu soluğu taze tutacağız. Onları anmaya devam edeceğiz.

Gazeteci Arzu Demir’in büyük bir emek ve titizlikle yayına hazırladığı kitapta, anılarını, hayallerini en yakınlarının anlatımlarından okuma şansı bulduğumuz 33 Düş Yolcusu’nu unutturmaya yetecek bir karar yok ve olamaz. Bir diğer derleme yayınımız olan Kadın Devrimi kitabımızda anlatılan özgür kadınların düşleri, bahara kenetlenen ellerimizle buluşmaya -ne koşulda olursa olsun- devam edecek

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir