Haberler

Çay kazanını parçalayan esnaf konuştu: Torunlarıma harçlık veremiyorum

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde kahvehane işleten Ufuk Üçkan isimli yurttaş, dün çay kazanını sokağa fırlattığı görüntülerle gündeme gelmişti. Üçkan olayla ilgili, “Gördüğünüz üzere çay kazanını yere vurdum çünkü artık dayanamayacak duruma geldim. Geçen iki tane torunum geldi, harçlık istediler veremedim. Çünkü yok” dedi.

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde kahvehane işleten ve pandemi nedeniyle işleri bozulan Ufuk Üçkan isimli esnaf, dün çay kazanını sokağa fırlattığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak kamuoyunun gündemine oturmuştu. Üçkan TikTok hesabından yeni bir video paylaştı ve protestoyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Ben bir kahveciyim. Bir yıl oldu kapandık. Gördüğünüz üzere çay kazanını yere vurdum çünkü artık dayanamayacak duruma geldim. İşlerimiz çok zor. İnanın şu an cebimde bir lira harçlık yok. Elimde bir tek kahvehanem var, burada ne kazanırsam cebimdeki para o oluyor. Geçen iki tane torunum geldi, harçlık istediler veremedim. Çünkü yok. Ben burada kazanabilirsem, ancak torunlarıma harçlık verebilirim. Bana son bir yılda 3 bin lira yardım oldu. Bir yılda 3 bin lira ne olur?”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir