Manşet Muhalefet

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan zamlara karşı boykot çağrısı

ETELGRAF HABER-

Kılıçdaroğlu Abant’ta 2 gün boyunca sürecek olan TBMM Grubu 27. Dönem 4. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.Toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu üzerlerine düşen sorumluluklar olduğunu belirtti.

İktidara geldiğimizde her birimize düşen sorumluluklar var. Her birimiz sorumluluğumuzun bilincinde olmak zorundayız. Sorumlulukla, o bilinçle hareket etmek zorundayız. Coğrafyanın her yerine milletvekili arkadaşlarım gidiyorlar. Ağzımızdan yorulduk lafı kesinlikle çıkmayacak. Yorulduk lafı çıktığı andan itibaren bu işi bırakıyoruz demektir. Biz yorulmayacağız. Hak arayanlar yorulmazlar. Adalet arayanlar yorulmazlar. Halkın yanında olanlar yorulmazlar. Halkla beraber omuz omuza mücadele edenler yorulmazlar. İktidara geldiğimizde herkesin yüzü güldüğünde biz o zaman ‘Evet görevimizi yaptık’ diyeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: “Zam yaparlarsa gerekirse kademeli olarak halkımızı tüketimi durdurmaya çağıracağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik şirketlerini zam konusunda uyararak, “Zam yaparlarsa gerekirse kademeli olarak halkımızı tüketimi durdurmaya çağıracağız” dedi.

“Sorunların tamamına talibiz ve çözeceğiz”

Elektrik şirketlerini uyardı

Elektrik şirketlerini zam yapmamaları konusunda uyaran Kılıçdaroğlu, “Buradan elektrik şirketlerine de iki sözüm var, zam hazırlığı yapıyorlar. Onları uyarmak benim ve bizim ortak görevimizdir. Milletin sırtına çökmeye çalışırsanız, elektriğe zam yapmaya kalkarsanız bunun bedelini ödeyeceksiniz. Emeklinin aldığı aylık bin 500-2 bin lira. 250 lira elektrik faturası geliyor. ya sizde vicdan yok mu? Bu nasıl elektrik? Daha pazara gitmedi. Zam yaparlarsa gerekirse kademeli olarak halkımızı tüketimi durdurmaya çağıracağız. Bunun mücadelesini vereceğiz. Yapmaya kalkarlarsa yarın iktidar olduğumuzda bunun hesabını kesinlikle soracağız. Oturursun kafana göre zam yaparsın. Kim ödeyecek onu? En pahalı elektriği kullanıyoruz. Sadece evde oturanlar değil kuyudan su çekip tarlasını sulayan vatandaş için de aynı dert var. O elektrik düğmesine bastıkları zaman 5 çeşit vergi ödüyor vatandaş. O nedenle elektrik dağıtım şirketlerinin dikkatli adım atması lazım” şeklinde konuştu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir