Haberler

CHP, MKE’nin yapısını ve yasal statüsünü değiştiren kanunun iptali için AYM’ye başvurdu

CHP, Makine ve Kimya Endüstrisi’nin yapı ve statüsünü değiştiren kanunun yürürlüğünün durdurulması ve iptal talebiyle Anayasa Mahkemesi’nde dava açtı.

“MKE çalışanları zor günler geçiriyor”

ANKA’nın haberine göre dava dilekçesini veren CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Amacımız sözleşmeli personel, memur, kadrolu işçi kardeşlerimiz ile tüm kurum çalışanlarımızın yaşadığı mağduriyetin giderilmesi, kurumun kamuya ait olma özelliğinin korunmasıdır. Ülkemizde birçok parti iktidara geldi ama hiçbirisi Makina Kimya Kurumu’nun milletimize ait olma özelliğine dokunmadı. Zira yurt güvenliğimizi sağlayan mühimmatı üreten fabrikaların kamuya ait olması hepimizin güvenliği için çok önemlidir. Kahraman Mehmetçiğimizin, Emniyet güçlerinizin kullandığı mühimmatı üreten MKE fabrikaları hayati öneme sahiptir. Bu sebeple kurumun kamuya ait olma özelliğine dokunulmamalıdır.

Personel rejimi konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle birçok çalışan ve aileleri bu süreçte mağdur ediliyor. Yaşanan tüm bu belirsizlikler karşısında bu şehrin bir evladı olarak kurum çalışanlarımıza ve milletimize verdiğimiz tüm sözlerin arkasında durmaya, şehrimize sahip çıkmaya devam edeceğim.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir