Haberler

CHP’li 10 büyükşehir belediye başkanından Erdoğan’la görüşme talebi: “Belirsizliklerin ve diğer sorunların giderilmesi için…”

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanından 10’u, Antalya’da tarım, turizm, çevre, kuraklık ve iklim değişikliği gündemleriyle yapılan toplantıda, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşme ve tasarruf genelgesindeki bazı belirsizliklerin giderilmesi çağrısında bulundu.

Antalya BB Başkanı Muhittin Böcek tarafından dile getirilen çağrıda, “Söz konusu genelgenin belediyelerimizin görevlerini yapması yönünde bazı engeller oluşturulabileceği kanaatindeyiz. Bu hususta ilgili kurumlarla irtibat kurarak belli maddelerin açıklığa kavuşturulmasını talep edeceğiz. Bu belirsizliklerin giderilmesi ve belediyelerimizin birikmiş tüm diğer sorunlarını değerlendirilmesi adına Sayın Cumhurbaşkanı ile 11 Eylül 2019 tarihinde yaptığımız 30 büyükşehir belediyesi toplantısının bir benzerinin en kısa sürede yapılmasının gerekliliğine inanıyoruz ve bu toplantıyı talep ediyoruz” denildi.

“Türkiye nüfusunun yarısından fazlasına hizmet veren belediye başkanları olarak…”

Antalya, İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Adana, Aydın, Muğla, Eskişehir ve Tekirdağ’ın belediye başkanlarının katılımıyla yapılan toplantı sonrası yayınlanan ortak deklarasyonda Türkiye nüfusunun yarısından fazlasına hizmet veren büyükşehir belediye başkanları olarak buluşmaların pandemi sebebiyle online yapılan toplantılar dahil 11’incisinin Antalya’da gerçekleştiğini belirten Böcek, “Toplantımızda her zaman olduğu gibi Türkiye’mizin öne çıkan başlıklarını bütüncül bir boyutta ele alarak ortak değerlendirmelerde bulunduk. 1 Temmuz itibari ile açıklanan yeni normalleşme sürecinin tüm sektörlere canlılık getirmesini diliyor ve bu konuda tedbirlerin elden bırakılmamasını çok önemsediğimizi ifade ediyoruz” dedi.

Geçmişte AKP’den CHP’ye geçen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın ise yurt dışında olması nedeniyle toplantıya katılamadığı belirtildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir