Ana Sayfa Haberler Cinsiyetçi ve ırkçı paylaşımları gündem olan Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürünün sözleşmesi askıya alındı

Cinsiyetçi ve ırkçı paylaşımları gündem olan Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürünün sözleşmesi askıya alındı

0
Cinsiyetçi ve ırkçı paylaşımları gündem olan Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürünün sözleşmesi askıya alındı

Sağlık Bakanlığı, Meclisteki soru önergesi üzerine Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürü Adil Yetiş Sarıhasanoğlu’nun Twitter hesabından, 2013 ve 2014 yıllarına ait olduğu belirlenen paylaşımları incelemeye aldı. Bakanlık, “Her Türk asker doğar da her Kürt ne doğar”, “Olsa da bir Alevi kızı sevsek. Esmerinden taş gibi. Fantezimi hayata geçirecek yok mu bir kısrak” paylaşımlarında bulunduğunu tespit ettiği Sarıhasanoğlu’nun sözleşmesinin askıya alındığını bildirdi.

HDP Muş Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde, Sarıhasanoğlu hakkında adli ve idari soruşturma açılıp açılmadığını, görevden uzaklaştırılıp uzaklaştırılmadığını sormuştu.

Koca, yanıtında konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve Sarıhasanoğlu’nun sözleşmesinin askıya alındığını bildirdi.

İstanbul Tabip Odası da Sarıhasanoğlu hakkında soruşturma başlatmıştı. İl Sağlık Müdürlüğü ise “iftira” olarak nitelendirdiği paylaşımları yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here