Ana Sayfa Haberler Corbyn, kemer sıkma politikalarına karşı uyardı: Buradayız, hazırız ve yeniden savaşağız

Corbyn, kemer sıkma politikalarına karşı uyardı: Buradayız, hazırız ve yeniden savaşağız

0
Corbyn, kemer sıkma politikalarına karşı uyardı: Buradayız, hazırız ve yeniden savaşağız

İngiltere İşçi Partisi’nin eski lideri Jeremy Corbyn, Liverpool Üniversitesi’nde direnişte bulunan akademisyen ve öğrencileri ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında direnişi selamlayan Corbyn, Muhafazakar Parti’nin işçi karşıtı kemer sıkma politikalarını kabul etmediklerini ve böyle bir durumda işçilerin kemek sıkma politikalarına karşı savaşmaya hazır olduklarını belirtti.

Morningstar’ın haberine göre, üniversite bünyesinde en az 47 işte çalışan işçinin işten çıkarılmasına karşı 10 günlük bir grev düzenleyen akademisyen, öğrenci ve işçileri ziyaret eden Corbyn, grevler sonucunda birçok işçinin işten atılmasının önüne geçtiklerine vurgu yaparken, üniversite bünyesindeki 2 iş kolunda daha işten atma tehdidinin devam ettiğini söyledi.

“Buradayız, hazırız ve savaşacağız”

Üniversite ve Kolej Birliği (UCU) üyelerinin örgütlediği grevde konuşma yapan Corbyn, üniversite özelindeki sürecin tüm ülke çapında etkili olacağını açıkladı. Corbyn şöyle devam etti:

Buradaki eyleminiz ile üniversite ve ülkeye birer mesaj veriyorsunuz. Tori hükümetinin işçi sınıfının halinden ve yaşam standardından anlamadan yapacağı kemer sıkma politikalarına karşı burada olduğunuzu gösteriyorsunuz. Biz buradayız, hazırız ve yeniden savaşağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here