Ana Sayfa Haberler Çorlu Tren Katliamı’na 1 hafta kala Mısra Öz, “mahkeme heyetine hakaretten” ifadeye çağrıldı

Çorlu Tren Katliamı’na 1 hafta kala Mısra Öz, “mahkeme heyetine hakaretten” ifadeye çağrıldı

0
Çorlu Tren Katliamı’na 1 hafta kala Mısra Öz, “mahkeme heyetine hakaretten” ifadeye çağrıldı

Çorlu Tren Katliamı’nda oğlu Oğuz Arda Sel’i kaybeden Mısra Öz, bir yandan adalet talebiyle mücadelesini sürdürürken, bir yandan da hukuksuzluklara maruz kalmaya devam ediyor.

“Çorlu’nun 3. Yıl dönümüne 1 hafta kala, bugün karakoldan aranıp ifade vermeye çağırıldım” diyen Öz, “Mahkeme heyetine hakaretten. 3 yıldır bir kişiyi dahi tutuklayamayan, gerçek sorumluları yargı önüne getiremeyen heyete sevgi sözleri söyleyip bağrıma mı basmalıyım? Evladım öldü benim be!” ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

Daha önce de doğum gününde ifade vermişti

Geçtiğimiz yıl ise Twitter paylaşımları sebebiyle hakkında soruşturma açılan Mısra Öz, oğlu Oğuz Arda Sel’in doğum gününde ifade vermişti.

Oğlu Oğuz Arda’nın doğum günü olduğunu belirten ve yaşasaydı 11 yaşında olacağını belirten Öz, “İki tweet arasındaki ayrımı nasıl yapamadıklarını kendilerine sorarak ifade verdim. Mahkeme heyeti için kullandığım ‘heyet 3 maymunu oynuyor’ ifadelerimin de mahkeme heyetinin sunmuş olduğumuz tüm delilleri gözardı ettiği için kullandığımı belirttim” ifadelerini kullanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here