Ana Sayfa Haberler Cumhuriyet Gazetesi işten attığı işçilerin eylemine polis çağırdı

Cumhuriyet Gazetesi işten attığı işçilerin eylemine polis çağırdı

0
Cumhuriyet Gazetesi işten attığı işçilerin eylemine polis çağırdı

etelgraf haber

Cumhuriyet gazetesinde 7 gazeteci ile bir arşiv sorumlusunun işine son verilmesinin ardından bugün binaya polis çağrıldı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın dün işten atılan gazetecilerin işe geri alınması için bugün yapılacağını açıkladığı eylem öncesi en az 4 polis aracı gazete binasına giriş yaptı.

TGS, işten atılan gazeteciler ve hala Cumhuriyet’te çalışan gazeteciler gazetenin Şişli’deki binası önünde saat 11:00’de bir eylem yapacak.

Dün gazete yönetimi fotomuhabiri Vedat Arık, düzeltme servisi şefi Rüya Özkalkan, pazar eki editörü Hilal Köse, spor servisi şefi Sami Gürel, muhabir Tuğba Özer, yazı işleri müdürü Olcay Büyüktaş, muhabir Ece Piroğlu’nun ve bir arşiv görevlisinin işine son vermişti.

Gazetede en son 1 Ekim’de kadın haberleri yapan Kübra Köklü, ekonomi servisinde çalışan Esra Alus, internet servisinde çalışan Altan Yağcı, İlker Güneş Doğan ve Dilek Kılıç işten çıkartılmıştı. 

Geçtiğimiz günlerde Medya Koridoru, Cumhuriyet Vakfı’nın 17 Kasım’da gerçekleştirdiği toplantıda vakfın başkanı Alev Coşkun’un tensikat kararı aldığını yazmıştı. Gerekçe olarak da yönetimin dolar kurundaki artışı, tirajların düşmesini ve gazetenin yıl sonunda 600 bin TL zarar edeceğinin tahmin edilmesini göstermişti.

Tasarruf tedbirleri kapsamında işten çıkarmalarla birlikte gazetenin sayfa sayısının 14’e düşürüleceği ve fiyatına da zam yapılacağı konuşuluyor.

Haber bianet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here