Muhalefet

#DemokrasiyeÇağrı

ETELGRAF-

HDP’nin demokratik ve sosyal bir cumhuriyete ulaşma hedefiyle açıkladığı 11 ilkeden oluşan deklarasyonun ardından #DemokrasiyeÇağrı etiketi altında paylaşımlar yapıldı.

Türkiye’deki mevcut sorunlar, çözümler ve muhataplarına dair hazırladıkları 11 ilkeden oluşan “Demokrasiye, Adalete, Barışa Çağrı Deklarasyonu”nu açıklayan Halkların Demokratik Partisi (HDP), ‘#DemokrasiyeÇağrı’ etiketi ile sanal medya çalışması başlattı. HDP Genel Merkezi’ne ait sanal medya hesabından deklarasyona ilişkin “Halklarımız savaşı, yoksulluğu, geleceksizliği değil; umudu, sevinci, huzuru hak ediyor. Hepimizin mutluluğu demokrasi ve barıştan geçiyor. Geleceği hep birlikte inşa etmek için seslerimizi birleştirme zamanı. #DemokrasiyeÇağrı” paylaşımında bulunuldu.  Başlatılan çalışma kapsamında milletvekillerinin, Merkez Yürütüme Kurulu (MYK), Parti Meclisi ve İl ile İlçe yöneticilerin yanı sıra partinin tutuklu isimlerine ait sanat medya hesaplarından da paylaşımlar yapıldı.

 Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın  hesabından şu paylaşım yapıldı: “Demokrasi, barış ve özgürlüklere kapı aralayacak olan #DemokrasiyeÇağrı deklarasyonumuzu açıkladık”   Kayseri Bünyan Cezaevi’nde tutuklu bulunan yerine kayyım atama Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı’nın hesabından  “Yanlış bildikleriniz; doğruya ulaşabilmenin, hakikatı ortaya koyabilmenin önündeki en büyük engele dönüşür. Kürt sorununda da, kadın sorununda da, ekoloji sorununda da, sorunun sahibi olan öznelerin söyledikleri muteberdir. #DemokrasiyeÇağrı” paylaşımı yapıldı.  

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir