Ana Sayfa Haberler Denizli Şehir Hastanesi 1,1 milyar TL’ye yapılacak!

Denizli Şehir Hastanesi 1,1 milyar TL’ye yapılacak!

0
Denizli Şehir Hastanesi 1,1 milyar TL’ye yapılacak!

Denizli Şehir Hastanesi için geçtiğimiz yılın sonunda düzenlenen dev ihale iptal edildi. Sonucu geçtiğimiz günlerde açıklanan ikinci ihalede de ihale bedelinin 164 milyon TL arttığı ve iki inşaat şirketiyle 1 milyar 189 milyon TL’lik sözleşme imzalandığı açıklandı.

BirGün’den Oktay Evsen’in haberine göre; Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, Denizli Şehir Hastanesi’nin yapımı için 6 Mayıs tarihinde “Denizli 1000 Yataklı Şehir Hastanesi (Devlet Hastanesi) Yapım İşi” adı altında bir ihale düzenledi. İhalenin tam 1 milyar 189 milyon 900 bin TL’ye Ermit Mühendislik İnşaat İle Özge İnşaat İş Ortaklığı’na verildiği açıklandı.

Dev ihale, Kamu İhale Kanunu’nun “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen olayların” ortaya çıkması durumunda kullanılması gereken tartışmalı maddesinde düzenlenen pazarlık usulüyle yapıldı.

İlk ihale iptal edildi

2018 Yılı Yatırım Programı kapsamında yapılması planlanan Denizli Şehir Hastanesi projesi için ilk ihale 30 Aralık 2020 tarihinde yapıldı. Sağlık Bakanlığı’nın 1 Milyar 389 Milyon 418 bin TL maliyet belirlediğini ihalede en iyi teklif ise 1 milyar 34 milyon 53 bin 20 TL ile Ekşioğlu Yönetim ve Ekşihan firmalarından gelmişti.

Ancak bu ihalenin sonucu ve sözleşmesi açıklanmadığı için ihalenin iptal edildiği ifade edildi. Ardından da geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen ve sonucu da geçtiğimiz günlerde açıklanan ikinci ihaleyle ihale bedelinin 164.5 milyon TL arttığı açığa çıktı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here