Haberler Manşet

[DEVRİMCİ 78’LİLER] Sol sosyalist çevrelere açık çağrımızdır.

İçinde bulunduğumuz seçim süreci tarihi kırılma anlarından biridir. Yeni meclis yeni bir anayasa yapacak, demokratik alanın genişlemesini sağlayacak olanakları elde edebilecek gibi görünmektedir.


Ancak bu, yüz yıllık mücadele tarihimizin kazanımlarını ve taleplerimizi bu mecliste savunmak ve kabul ettirmek, birlikte mücadele edebilmekle olanaklı hâle gelecektir.
Tüm taleplerimizin yanında, mücadelenin içinden gelen gençlere listelerde geniş yer verilmesi, yaşamakta olduğumuz ekolojik yıkımın karşısında dik duracak adımların atılması, ekolojik mücadelenin hayati bir önemi olduğunun vurgulanması, tüm ötekileştirilenlerin sahiplenilmesi olmazsa olmazlarımızdandır.
Yıllardır aşamadığımız farklılıklarımızı tartışmayı seçimden sonraya bırakıp, tarihsel sorumluluklarımıza uygun adımlar atmak halklarımıza karşı görevimizdir.
Tüm sol sosyalist çevreleri toplumda ve mecliste sesimizin en güçlü şekilde yankılanması için, en geniş ittifakla ve tek liste halinde seçime girilmesi doğrultusunda adım atmaya çağırıyoruz.

DEVRİMCİ 78’LİLER FEDERASYONU

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir