Ekoloji

Doğa savunucularına çağrı

İzmir Seferihisar’ın Orhanlı köyü sakinleri olarak 13 Temmuz Salı günü 10:00’da köy meydanında toplanarak, asırlık zeytin ağaçlarımızı kesen jeotermal şirketine karşı bir araya geliyoruz.

Asırlık zeytin ağaçlarıyla dolu olan ve geçimini zeytincilikle sağlayan köyümüz, jeotermal enerji santrali (JES) tehdidi altında. Bölgede hayata geçirilmesi planlanan JES projesi kapsamında çalışmalar yürüten Karen Kahramanmaraş Elektrik Üretim A.Ş. yasadışı yollarla yüzlerce yıllık zeytin ağaçlarımızı katlediyor.

Köyümüzün sakinleriyle JES projesine karşı davacı olmuş ve açtığımız davayı kazanmıştık. Verdiğimiz hukuk mücadelesini kazanmamıza rağmen usulsüzce doğa katliamına devam eden şirkete karşı tepkimizi dile getirmek için 13 Temmuz Salı günü saat 10:00’da köyümüzün meydanında buluşuyoruz.

Orhanlı Köyü Doğa Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve köy sakinlerimizle birlikte bu katliama dur demek ve zeytin ağaçlarımızı korumak için verdiğimiz mücadelede siz değerli doğa savunucularını aramızda görmekten onur duyarız.

Desteğinize teşekkür ederiz.

Ayrıntılı bilgi ve iletişim:
Kemal Kolçak- 05436576615
Galip Ener- 05436576623

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir