Eğitim Haberler

Eğitim Sen’den önemli bir çalıştay

              Eğitim Sen kamu emekçilerinin ekonomik, özlük, hukuksal ve demokratik hakları alanında gerçekleştirdiği çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlerin, yükseköğretimde akademisyenlerin dışında kalan çalışanların sorunları ya görmezden gelindi, ya da güçlü bir biçimde dile getirilmedi. Bu gerçeklik üzerinden hareket eden Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Mersin Şubesi üniversitelerde ve Milli Eğitim Bakanlığında çalışan idari, teknik personel, yardımcı hizmetler personeli için sorunların dile getirileceği, çözüm önerilerinin tartışılacağı bir çalıştay düzenledi.

              Çalıştaya Eğitim Sen üyeleri dışında farklı sendikalara üye olan emekçiler, sendikasız emekçiler de davet edildi. Pandeminin sorunları ağırlaştırdığını, ekonomik krizin ağırlaşan sorunları daha da derinleştirdiğini dile getiren Eğitim Sen Mersin Şube Yürütme Kurulu “Sorunlarımız ortaksa çözümlerimiz de ortak olmalı.” İlkesini bu çalıştayda ortaya koyacağız dedi.

              İş yerlerini tek tek gezerek eğitim ve bilim hizmetleri alanının dışında kalan emekçilerin çalıştaya katılmaları için davetiye dağıtan Eğitim Sen bu çalıştayın küçük bir adım olacağını ama önemli bir adım olacağını dile getirdi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir