Haberler Manşet

Ekrem İmamoğlu: İçişlerinin “özel teftiş” kararına ilişkin, “İstanbul’a hizmet eden 86 bin yol arkadaşımın yanındayım

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne “özel teftiş” kararına ilişkin, “İstanbul’a hizmet eden 86 bin yol arkadaşımın yanındayım, ezdirmem. Suçu olanla sonuna kadar birlikte mücadele edelim. Ama şu bilinsin ki; İBB ailesine saldıranlar karşısında beklenmedik bir birliktelik ve güç görecek” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne “özel teftiş” kararına ilişkin açıklama yaptı. İmamoğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

“’Hak yemem hakkımı da yedirmem’ dedim. Bugün de diyorum ki; ‘İstanbul’a hizmet eden 86 bin yol arkadaşımın yanındayım, ezdirmem’ Suçu olanla sonuna kadar birlikte mücadele edelim. Ama şu bilinsin ki; İBB ailesine saldıranlar karşısında beklenmedik bir birliktelik ve güç görecek.”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanlığı’nın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne “özel teftiş” kararına ilişkin, “160 PKK’lı kaldı diyordun, şimdi 455 PKK’lı İBB’de çalışıyor diyorsun… Kendi açıklaman seni yalanlıyor ama sen utanmıyorsun” dedi.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanlığı’nın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne “özel teftiş” kararına ilişkin açıklama yaptı. Özel’in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

“Suç İçişleri Bakanımız yeni kumpas peşinde. Bu kaçıncı iftira? Boğaziçi öğrencilerine attkların yetmedi sıra İBB çalışanlarına mı geldi? Türkiye’de 160 PKK’lı kaldı diyordun, şimdi 455 PKK’lı İBB’de çalışıyor diyorsun… Kendi açıklaman seni yalanlıyor ama sen utanmıyorsun.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığı’nın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne “özel teftiş” kararının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Saray’daki Şahıs, bu aralar yine bir haller oldu sana. İstanbul’da bir şeylere zemin mi oluşturuyorsun?” dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığı’nın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne “özel teftiş” kararının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. Kılıçdaroğlu’nun, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım şöyle:

“Saray’daki Şahıs, bu aralar yine bir haller oldu sana. İstanbul’da bir şeylere zemin mi oluşturuyorsun? 5 kişilik amigo takımına güvenme, bu milletin canını yakacak kadar cesareti olanın sonuçlarına katlanacak kadar da gücü olmalı… Sen seçimden kaçan birisin, fazla heyecanlanma!”

İçişleri Bakanlığı; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bağlı kuruluşları ve şirketlerinde çalışan 557 personel hakkında terör örgütleriyle iltisaklı/ irtibatlı olduğu yönünde ihbar, şikayet ve elde edilen tespitler üzerine durumun soruşturulması için ‘özel teftiş’ başlatıldığını” bildirdi.

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bağlı kuruluşları ve şirketleri hakkında “özel teftiş” başlatıldığını sosyal medya hesabından duyurdu. İçişleri Bakanlığı’nın paylaşımı şöyle:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bağlı kuruluşları ve şirketlerinde işbaşı yaptırılan personelden; 455’inin PKK/KCK, 80’inin DHKP-C, 20’sinin MLKP, 2’sinin MKP, ayrıca bazılarının FETÖ ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı/ irtibatlı olduğu yönünde ihbar, şikayet ve elde edilen tespitler üzerine, konunun tüm yönleriyle soruşturulması için Bakanlığımızca ‘özel teftiş’ başlatılmıştır.

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne DİAYDER (Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) referansıyla, PKK Terör Örgütü irtibatlı ve İltisaklı kişilerin yerleştirildiğine yönelik İstanbul İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan tespitler sonucunda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamedeki iddia ve tespitler de bahse konu özel teftişin kapsamındadır.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir