Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) çağrısıyla bir araya gelen Emek Partisi (EMEP), Türkiye İşçi Partisi (TİP), Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) ve Emekçi Hareket Partisi’nin (EHP) oluşturduğu Emek ve Özgürlük İttifakı “Yol Haritası”nı 24 Eylül’de İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan Haliç Kongre Merkezi’nde bir deklarasyon ile açıklayacak.

“Büyük Demokrasi Yürüyüşü” olarak ifade edilen program saat 15.30’da başlayacak. Programa HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ın yanı sıra diğer siyasi partilerin genel başkanları ve parti sözcüleri, partilerin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri ile Parti Meclis (PM) üyeleri de katılacak.

10 bin kişinin katılımının beklendiği program için İstanbul’un ilçelerinden kongre alanına otobüsler kaldırılacağı belirtildi.

Program akışı

İttifak partilerinin ortak hazırladığı dört sayfalık “Yol Haritası” deklarasyonunun okunmasından sonra parti eş başkanları, başkanları ve sözcüleri 5’er dakikalık konuşmalar yapacak. Program müzik dinletisi ile son bulacak.

HABER MERKEZİ

Bir Cevap Yazın