Haberler

Enflasyon karşısında Kamu Çalışanı ve emeklileri kadar kaybetti !

TÜİK’in açıklamasına göre dört aylık enflasyon yüzde 31,71 olarak gerçekleşti. Buna göre Kamu Çalışanı ve emeklileri şimdiden yüzde 24,71 enflasyon zammı, SSK emeklilerine de yüzde 31,71 zam imkanı doğdu. Bu zamlar kayıpları karşılaması imkansız durumda

Kamu Çalışanı ve emeklileri yılda iki kez maaşlarını zamlı alıyor. Zam oranları toplu sözleşmeye göre önceden belirleniyor ve geçmiş 6 aylık enflasyondan kaynaklı fark oluşursa maaş zammına yansıyor. Nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla Kamu Çalışanı ve emeklileri ve SSK emeklileri için şimdiden zam imkanı doğdu.Temmuz rakamları nı TÜİK nasıl ayarlayaçak merak konusu !

NTV’de yer alan habere göre; Kamu Çalışanı ve emeklisi temmuzda yüzde 7 toplu sözleşme zammı alacak. Dört aylık enflasyon baz alındığında Kamu Çalışanı ve emeklilerii için şimdiden yüzde 24,71’lik enflasyon farkı imkanı doğdu. Mayıs ve haziran aylarındaki enflasyon verisiyle zam farkında son oran netleşecek.

SSK emeklileri de aylıklarına 6 aylık enflasyon kadar zam alıyor. Dört ay itibariyle bu rakam şimdiden yüzde 31,71’i buldu. Emeklilerin alacağı zam oranı temmuz ayında netleşecek.

Emek örgütleri gerçek enfilasyon oranında artış taleplerini açıklamışlardı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir