Haberler

Enginler- Gazeteci Metin Özkan çantamdan 700 dolar çaldı

Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı Metin Özkan’ın çantasından 700 dolar çaldığı Ufuk Enginler, “Birileri aracılığıyla parayı gönderdi ancak almadım. Siyasi tarafından çekindiğim için şikayetçi olmadım” dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı gazeteci Metin Özkan’ın, Aralık 2021’de İstanbul Göktürk’teki bir restoranda aynı masayı paylaştığı Ufuk Enginler isimli kadının çantasından para çaldığı ortaya çıktı. Yeniçağ gazetesinin haberine ve yayınladığı görüntülere göre, Özkan’la aynı masada oturan Enginler, restoranın giriş bölümünün olduğu yere çantasını bırakıyor. Özkan’ın, Ufuk Enginler arkasını dönüp gidince çantadan paraları alıp cebine koyduğu, aldığı paranın ise 700 dolar olduğu belirtildi. Parasının çantada olmadığını anlayan Ufuk Enginler’in talebi üzerine restoranın kameralarının kontrol edilmesiyle olay ortaya çıktı. 

 ÖZKAN ‘MONTAJ’ DEDİ 

Metin Özkan, hakkındaki iddialar için “Saçma sapan montaj, iftira bir haber” dedi ve ekledi: “Dün olduğu gibi bugün de devletime düşman bazı kirli eller tarafından oluşturulmuş ve kurgulanmış görüntüler siz değerli kamuoyuna sunuldu. Öncelikle bilmenizi isterim ki olayda görüntülerde bütünü ile yalandır.” 

ENGİNLER: 700 DOLAR ÇALDI

 Ancak çantasından para alınan Ufuk Enginler ise, Yeniçağ gazetesine yaptığı açıklamada, olayı doğruladı. Enginler, o güne ilişkin şunları söyledi: “Metin Özkan’dan şikayetçi olmadım. Biraz siyasi tarafından çekindim, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı olmasından. Allah’a havale ettim. Benim kendisiyle bir tanışıklığım yok. Tesadüfen ortak arkadaşlarımızın olduğu bir masadaydı. CNN’de bir yayına gelmiş galiba. Çıkışta ortak arkadaşlarımız olduğun için aynı masaya oturduk. Ben onu tanımıyorum yani. Çantamdan 700 dolar çaldı, sonra geri vermek istedi. Birileri aracılığıyla parayı gönderdi ancak parayı almadım. Ben tamamen Allah’a havale ettim. Benden uzak Allah’a yakın olsun. Hiç ulaşmak istemedim kendisine, benim için büyük bir para değil zaten. O olaydan sonra kendisiyle hiç konuşmadım, görüşmedim. Restoran sahibinin babasını tanıyorum, tesadüfen o akşam o da bizim masamızdaydı. O tanıyor Metin Özkan’ı. Görüntülerde de Metin Özkan’ın yanında bulunanları da tanımıyorum. O gece müzik çalan çocuklar vardı. Muhtemelen onlar. Doğrudan veya dolaylı herhangi bir tehdit almadım.” 

DAHA ÖNCE DE ÇALMIŞ!

 Bazı haber sitelerinde yer alan bilgiye göre, Metin Özkan 2010 yılında da bir mücevherciden yüzük çalınmasıyla gündeme gelmiş. Yine aynı şekilde ortaya çıkan kamera kayıtlarına göre, o dönem Tercüman Gazetesi Ankara Temsilcisi olan Metin Özkan, Pandora Alışveriş Merkezi’nde bulunan bir ziynet eşyası satan açık mağazanın önüne geliyor. Özkan bir süre yüzüklere bakıyor ve birine el uzatıyor. Kamera kayıtlarında net olarak yüzüğü alıp almadığı gözükmese de Metin Özkan bir süre sonra elini cebine sokuyor ve mağazanın önünden uzaklaşıyor.  Büyülü Taş adlı mağazanın sahibi Ömer Tanju Gürsoy ile tezgahtar Perihan Kırbaç’ın şikayetçi olması üzerine Özkan, AVM’nin özel güvenlik ekibi tarafından durduruluyor. Metin Özkan, Yıldızevler Polis Merkezi’ne getiriliyor ve olay polis tutanaklarına yansıyor. Özkan, olaya ilişkin şu savunmayı yapıyor: “Böyle saçmalık olur mu? Alışveriş merkezine gittim ve bir kuyumcu tezgahında yüzüklere baktım. Sonrada hiçbir şey almadan çıktım. Ben insanlara yardım eden biriyim, kendimden çok eminim, bunlar çok çirkin ve üzücü.” 

MA

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir