Haberler

Erdoğan hedef göstermişti: Barınamıyoruz nöbetlerine İstanbul ve İzmir’de polis baskınları

Devlet yurtlarında yer bulunamaması, özel yurt ve ev kiralarının fahiş oranlarda artmasını protesto eden üniversitelilerin “Barınamıyoruz” eylemleri devam ediyor.

İstanbul Kadıköy’deki Moda Parkı’nda sabahlayan gençlerin 8. gününe giren “Yurtsuzlar” nöbetine polis saldırdı. “Yurtsuzlar”, sosyal medya hesaplarından, yaklaşık 50 öğrencinin darp edilerek gözaltına alındığını duyurdu.

İzmir’de yaklaşık 30 öğrenci gözaltına alındı

İzmir’de de polis öğrencilerin “barınamıyoruz” nöbetine saldırdı. Polis, şiddet uygulayarak gözaltına aldığı yaklaşık 30 öğrenciyi bindirdiği minibüste de darp etti.

İzmir’de polis, gözaltına aldığı öğrencileri sağlık kontrolü için götürdüğü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Eski adıyla Yeşilyurt Devlet Hastanesi) girişinde de darp etti. Gözaltı minibüsündeki öğrenciler bu görüntüleri ‘Gözaltında işkence var’ diyerek sosyal medyada paylaştı. Görüntülere göre polisler yere yatırdıkları öğrenciye şiddet uygulayarak ters kelepçe takıyor.

Erdoğan hedef almıştı

Erdoğan dün, Kabine toplantısının ardından eylemlerini günlerdir sürdüren gençlerle ilgili bir hedef gösterme açıklaması yaptı. Erdoğan, “Bir kısmının öğrencilikle alakası yok, sözde öğrenciler; aynen Gezi Parkı’nın başka versiyonu” dedi. Erdoğan daha önce de barınma hakları için direnen öğrencilere “Hayatınız yalan” demişti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir