Haberler

Erdoğan: “Orman yanar da canlı yanmaz mı, hepsinin parasını vereceğiz; muhalefet yalan terörü yapıyor”

Yandaş A Haber ve ATV ortak yayınında ülkeyi sarsan yangın gündemi hakkında açıklamalarda bulunmak zorunda kalan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yangınların söndürülememesine rağmen muhalefeti yalan terörüyle suçladı, “yanan canlıların parasını vereceklerini” ifade etti.

“Ormanda yangın olur da canlı yanmaz mı, hepsinin parasını vereceğiz”

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Orman yangınlarının sorumluluğu bize ait, yerleşim yerlerindeki sorumluluk ise Büyükşehir Belediyelerine ait. Termik santral yanma tehdidi ile karşı karşıya, aşırı rüzgar olmasa söndürmek daha kolay.

Ormanda yangın olur da canlı yanmaz mı? Koyun, beyaz et hepsinin sahiplerine parasını ödeyeceğiz.

Amerika yanıyor, Rusya yanıyor, her taraf yanıyor. Kanada. Yanıyor. Kimse kalkıp da ‘niye yanıyor’ demiyor.

“Muhalefet yalan terörü yapıyor”

Zaman kaybına tahammülümüz yok. Afetlerle mücadelede profesyonel bir yaklaşım sergiledik. Burada niye uçak yok, niye helikopterler yok, filan gibi bir yalan terörü estiriliyor. Yangınla mücadeleyi sürdürüyoruz, kaçamak yapmak yok ve üzerine üzerine gidiyoruz. Şu anda 16 uçak var, bugün gelenlerle bu 20’ye çıktı. Bunun yanında 51 helikopter var. Hep bunlar devrede, çalışıyor.

Türkiye’de ‘yalan terörü’ var mı, var. Kim yapıyor, muhalefet. Adına birileri ‘algı operasyonu’ diyor ama bunun adı aslında yalan terörüdür.

8 gün içinde 187 yangın çıktı. Bu yangınlardan şu anda 15 yangın devam ediyor ve bunların bir kısmı kontrol altında.

Türk siyaseti maalesef muhalefetsiz siyasettir. Türkiye’de muhalefetin terörü esiyor. Amerika’da, Kanada’da bu kadar yer yanar, onlar bize de ne düşer diye iktidarın yanında yerini alır.

“Yanan yerlerde inşaat olursa sorumlusu zaten sensin, senin belediyelerin”

Ormandan yerler vermek suretiyle eğer buralarda inşaatlar yapılırsa bunun sorumlusu zaten [CHP’li belediyeler] sensin, senin belediyelerin. Biraz dürüst ol, samimi ol. Bir tespitin varsa bunu dürüst yap. Dürüst yap da adam sansınlar, biz de bir şeyler kapalım. Ama böyle bir şey maalesef yok.

Şu anda yangınlarla ilgili tutuklananların ailesinde PKK’ya iltisaklı olanlar tespit ettik.

TÜİK’e enflasyon mesajı: “Bundan böyle enflasyonun daha yukarı çıkması mümkün değil, zira faiz oranlarında düşüşe geçiyoruz”

Buradan ben de herhalde sinyalimi belli yerlere vermiş oluyorum. Bundan böyle enflasyonun daha yukarı çıkması mümkün değil, zira faiz oranlarında da düşüşe geçiyoruz. Yüksek faiz yok. Çünkü yüksek faiz bize yüksek enflasyonu getirecektir.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir