Ana Sayfa Haberler Erdoğan: “Şehadete yürümek için bir an bile tereddüt etmeyecektim”

Erdoğan: “Şehadete yürümek için bir an bile tereddüt etmeyecektim”

0
Erdoğan: “Şehadete yürümek için bir an bile tereddüt etmeyecektim”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı ile Demokrasi Müzesi Açılış Töreni’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kritik yol ayrımlarının çoğunu geride bıraktık. Şimdi önümüzde 2023 hedeflerimize Cumhur İttifakı olarak bütünleştirdiğimiz son bir eşik var. Onu da aştığımızda artık ülke ve millet olarak yeni bir döneme giriyoruz” dedi.

“Allah şahittir. Milletim de emin olsun ki, eğer o gece darbeciler Marmaris’te veya İstanbul’da karşımıza dikilseydi, şehadete yürümek için bir an bile tereddüt etmeyecektim” şeklinde konuşan Erdoğan, “Önümüze çıkartılan engelleri birer birer aşarak, tuzakları birer birer bozarak hedeflerimize doğru yürüyoruz. Şimdi önümüzdeki 2023 hedeflerine Cumhur İttifakı olarak son bir eşik var. Onu da aştığımızda artık ülke ve millet olarak yeni bir döneme giriyoruz” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Türkiye’nin benzer ihanetlere uğramaması için başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütlerine, her türlü fesat odaklarına, tüm tehditlere karşı teyakkuz halinde olmayı sürdüreceğiz.”

“Eğer o gece darbeciler Marmaris’te veya İstanbul’da karşımıza dikilselerdi şehadete yürümek için bir an bile tereddüt etmeyecektim. Çünkü havalimanındaki on binler oraya şehadet için gelmişlerdi.”

“Millet gerektiğinde düşmanı affetmesini, yeni ittifaklar kurmasını da bilir. Bu milletin affetmeyeceği bir şey varsa o da kendi içinden çıkan hainlerin yaptığı ihanettir… Millete silah çekenin, milletin kanını dökenin, milletin geleceğini karartanların affı da olmaz müsamahası da olmaz. Ülkenin geleceğini karartma pahasına kendine siyasi çıkar devşirmeye kalkan mülevveslerin affı da olmaz müsamahası da olmaz.”

“Açılışını yaptığımız 15 Temmuz Demokrasi Müzesi’nin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum, bu eserin ortaya çıkmasında emeği geçenleri tekrar tekrar tebrik ediyorum. Hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunarken şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. İnşallah Pazartesi, Salı bir Kıbrıs yolculuğumuz olacak. Devlet Bey ile birlikte geniş bir ekip orada olacağız. Yolumuz açık olsun, bayramımız şimdiden mübarek olsun. Kalın sağlıcakla diyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here