Haberler

Erdoğan’ın açılış listesinde milattan önce 1’inci yüzyılda yapılmış tarihi kale de var!

CHP Maraş Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, 2019 yılında açılan Elbistan Adliyesi’nin de listeye konulduğunu söyledi.

T24’te yer alan habere göre; 10 Eylül’de Maraş’a giden AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 106 tesisin açılışını yaptığı duyuruldu. Ancak açılışı yapılan bazı tesislerin özel sektöre ait olduğu, peyzaj düzenlemesi yapılan tarihi bir kalenin de listede yer aldığı iddia edildi.

Milattan önceden kalma kalenin açılışını yaptılar

“Kalenin peyzaj düzenlemesini açılış diye yazmak nasıl bir mantıktır?” diye soran CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, şunları söyledi:

“Tek tek bu açılışları incelediğimizde ortada bir komedi var. İstinat duvarı yapılmış, bunu bile tesis olarak yazmışlar. Kahramanmaraş Kalesi ile ilgili bir ifade var… Tarihi kaleyi, yüz yıllardır olan kalenin açılışı yapılmış gibi gösteriyorlar. Valiliğin internet sitesinde kalenin, M.Ö 1. yüz yıl ve M.S 2. yüz yıl arasında yapıldığı yazıyor.”

2019’da açılan adliyeyi yine açtılar

“Elbistan Adliyesi 2019’da açıldı. Yeni gibi listeye konmuş. 2019-2020’de sathi kaplama yapılan yolları listeye eklemişler. 230 milyon liraya özel bir hastane yapıldı. Sanki kendileri yapmışlar gibi listede var. Vatandaşın yaptığı fabrikalar var, onu bile listeye koymuşlar. Açıklanan listenin büyük bölümü iki veya üç defa açıldı.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir