Ana Sayfa Haberler Esenyurt Polis Merkezi’nde gözaltındayken hayatını kaybeden Birol Yıldırım’ın ölüme sebep olan polisler hâlâ görevde!

Esenyurt Polis Merkezi’nde gözaltındayken hayatını kaybeden Birol Yıldırım’ın ölüme sebep olan polisler hâlâ görevde!

0
Esenyurt Polis Merkezi’nde gözaltındayken hayatını kaybeden Birol Yıldırım’ın ölüme sebep olan polisler hâlâ görevde!

İstanbul Esenyurt Polis Merkezi’nde gözaltındayken hayatını kaybeden Birol Yıldırım’ın ölümüne sebep olduğu öne sürülen polisler hâlâ görevde. Polis Merkezi’nde 5 Haziran gecesi yaşanan olaya ilişkin ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntülerine rağmen sorumlu polisler henüz gözaltına alınmadığı gibi görevlerinden de uzaklaştırılmadı.

BirGün’den Dilan Esen’in haberine göre; öldürülen Birol Yıldırım’ın ailesinin avukatı Hüseyin Tuzcu, yaşananların kamera görüntülerine yansıdığını hatırlatarak “Polis tarafından darp edildiği kesin” dedi. Polis Merkezi’nde uygulanan şiddetin inkâr edilmeyeceğine dikkat çeken Tuzcu, şunları dile getirdi:

“Kamera görüntülerinde tekme vurduğu boğazını sıktığı görünüyor. Polislerin bir tanesi içeri giriyor, 3-4 dakika sonra eli zedelenmiş şekilde dışarı çıkıyor. Buz uyguluyor. Yine başka bir polisin eli kanıyor. Tüm bunlar darp ettiklerini gösteriyor.”

Tanık ifadelerini anımsatan Tuzcu, “İfadelerinde darp ettikleri, Birol’u ıslattıkları ve tekrar darp ettikleri, darp ettikleri bölgelere buz uyguladıklarını söylüyorlar. Savcılık da Adli Tıp Kurumu raporunu bekliyordur. Raporda darp edildiği öyle ya da böyle çıkacak” diye konuştu. Polislerin bir an önce açığa alınması gerektiğini vurgulayan Tuzcu, şu ifadeleri kullandı:

“Görevde kalmaları tehlike saçıyor. Savcılığın bir an önce gözaltına alınarak ifadelerinin alınması gerekiyor. Savcılık polislerin ifadelerinin alındığına dair açıklama yapmış ama hangi sıfatla alındı? Artık mızrak çuvala sığmıyor. Bunu yapanlar yargı önünde hesap vermeli. Bu benim de başıma gelebilirdi. Biz hukukun uygulanmasını istiyoruz. Bir an önce suçluların yargıya teslim edilmesi ve hak ettiği cezayı almasını istiyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here