Haberler

Eski İsrail Savunma Bakanı: Caydırıcılığı kaybettik

El Meyadin televizyonunun haberine göre “İsrail Evimiz” partisinin lideri ve eski savunma bakanı Avigdor Lieberman, Filistin direnişi ile ateşkes yapmak zorunda kalan rejimin başbakanı Benyamin Netanyahu’yu direniş karşısında caydırıcılık yaratamamakla suçladı.

Lieberman, Twitter’daki kişisel hesabından yaptığı açıklamada “Netanyahu, Hamas’ın kapasitesini arttırmasına izin verdi. Böylece İsrail, iç cephede karışıklık çıkaranlar karşısındaki caydırıcılığını kaybetti” dedi.

Netanyahu’nun Gazze’deki Filistin direnişinin silahsızlandırılması konusunda hiçbir şart koşmaksızın ateşkes yaptığını belirten Avigdor Lieberman, bu durumun Filistin direnişinin İsrail’e karşı yeni bir savaş daha başlatmasına neden olabileceğini söyledi.

Avigdor Lieberman, son yaşanan krizin yönetilme şeklini de eleştirerek Netanyahu’yu Hamas’ın Doğu Kudüs’teki, Batı Şeria’daki ve Lübnan mülteci kamplarındaki Filistin kamuoyunu kontrol altına almasına izin vermekle suçladı.

Netanyahu’nun İsrail rejiminin işgali altında bulunan Filistin topraklarının kuzeyinde ve güneyindeki İsraillilerin güvenliğini sağlayamadığına da dikkat çeken Lieberman, “Netanyahu, İsrail’in dünya çapındaki medya sistemini de yok etti” dedi.

Avigdor Lieberman, İsrail rejiminin Gazze’ye yönelik saldırılarını durdurma şeklini de sert şekilde eleştirerek “İsrail kabinesi hiçbir zaman bu kadar zayıf olmadı” dedi.

Avigdor Lieberman, İsrail rejimi ile Filistin direnişi arasında yaşanan 12 günlük çatışmaları sona erdiren ateşkesten bir gün sonra yaptığı açıklamada İsrail rejiminin öngördüğü hiçbir hedefi gerçekleştiremediğini belirterek rejimin bu savaşta yenildiğini söylemişti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir