Haberler

Gazeteci Müyesser Yıldız: 15 Temmuz gününün kamuoyu ile paylaşılmayan görüntüleri var

Gazeteci Müyesser Yıldız: 15 Temmuz gününün kamuoyu ile paylaşılmayan görüntüleri var

Gazeteci Müyesser Yıldız, 15 Temmuz darbe girişiminin sabahı Genelkurmay binasında yaşanan trafiği anlattı. Yıldız, o güne ait devlet arşivlerinde bulunan ancak kamuoyuna yansımayan görüntüler olduğunu öne sürdü.

Halk TV’de yayınlanan Açıkça programında 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde o gün yaşananlar tartışıldı. Programın konuklarından gazeteci Müyesser Yıldız MİT, Genelkurmay ve Akıncı Üssü arasında yaşanan trafiği paylaştı.

O gün yaşanan trafikte “birçok anormallik olduğunu” söyleyen Yıldız, “Örneğin derdest edileceği söylenen Hakan Fidan Genelkurmay’a iki kez gidiyor ve ayrılıyor. En basitinden Hulusi Akar’ın emir subayı Levent Türkkan orada, neden bırakıyorlar. Bu kadar anormalliğin üzerine Hakan Fidan MİT’e dönüyor ve Diyanet İşleri Başkanı’yla yemek yiyor. Böyle bir gecede gidip yemek yemek… Yani bilemiyorum” dedi. 

O güne ait önemli noktanın Hulusi Akar ve Hakan Fidan’ın halen ifadesinin alınmayışı olduğunu söyleyen Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü:

“Meclis komisyonuna gelmediler. Muhtemelen izin verilmedi. O dönemki savcılar hem Fidan’ın hem de Akar’ın ifadesini almak istedi. Sadece savcılar da değil Saray’ın da bir kısmı o ifadelerin alınmasını istedi. Çok ciddi iddialar var. Mahkeme sürecinde de ifade vermeye gelmediler. Peki bunu nasıl aydınlatacağız. En basitinden görevi ihmal yok mu burada! Sayın Erdoğan’a sordular ‘dere geçilirken at değiştirilir mi’ dedi. 6 sene oldu dere henüz geçilmedi mi?”

“Biz Türk milleti olarak henüz 15 Temmuz gününün ham görüntülerini görmedik”

Hem Genelkurmay davasında hem de Akıncı davasında yargılanan sanıkların Hulusi Akar hakkında çok ciddi ifadeleri olduğunu aktaran Yıldız, şöyle devam etti: “Biz Türk milleti olarak henüz 15 Temmuz gününün ham görüntülerini görmedik. Yani sadece belli görüntüler mahkemelere gönderildi. Devletin elinde bu görüntüler var. Yani bilmesi gerekenler bunları biliyor. Hatırlayın dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal da itiraf etti. Abdül Kadir Selvi’ye yaptığı açıklamada ‘Akıncı’da neden sadece benim görüntülerim yayınlanıyor başka görüntüler yayınlanmıyor’ dedi. Genelkurmay’ın her yerinde kameralar var. Biz sadece Hulusi Akar’ın merdivenlerden indirilişini görüyoruz. Yanında Mehmet Dişli, önünde Fırat Alakuş ve özel kuvvetler, arkadan koruma subayı Abdullah geliyor. Genelkurmay başkanı derdest edilmiş güya dönüyor ‘Abdullah şapkamı getir’ diyor Abdullah da koşa koşa şapkasının getiriyor. O Abdullah müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Bir ilginç görüntü daha var. Dişli ve Akar helikoptere doğru ilerliyor. Mehmet Dişli dalgın biraz helikopterin pervanesi çalışıyor Hulusu Akar kendisini derdest eden Dişli’yi kafasını eğerek pervaneden koruyor. Madem darbeci bırak çarpsın pervane.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir